Sangerari, contractii puternice si dureri de spate sapt 35 de sarcina

16-11-2019
Cristina Lina
Nu este medic/terapeut
Cristina Lina
Buna ziua, sunt insarcinata in sapt 35 de 2 zile am sangerari prima zi a fost destul de cantitativ 2 absornante, astazi doar dupa ce merg la toaleta fie urinez cu sange, fie elimin cate 1-2 cheaguri si cand folosesc hartie igienica se pateaza de sange. Bebe este activ, la traseu bataile inimii ii cresc uneori peste 170-185 dar numai cand am contractii, in rest se mentin intre 130-165. Tin sa mentionez ca sunt la un spital din UK de 2 zile si medicii nu stiu sa imi zica cauza sangerarii. Placenta nu este desprinsa, colul este inchis, sarcina e localizata jos de la inceput. Contractiile au inceput sa fie puternice cu durere joasa de spate si junghiuri puternice pelvine ce dureaza intre 30 sec si 1 min, distanta intre ele uneori fiind de 10 min sau mai putin. Am facut ecograf dar doar sa vada pozitia la bebe care este cu capul jos si placenta daca e intacta. Doctorii de aici spun ca este normal, dar as aprecia daca m-ati putea ajuta cu un sfat medical despre situatia mea. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sângerarea în primul trimestru de sarcină
  •