pulsatii abdominale

19-01-2011
Andreea26me
Nu este medic/terapeut
Andreea26me
Acum cateva luni am fost diagnosticata cu, colon iritabil, am facut tratamentul, dar simt niste pulsatii in abdomen, in partea colonului, si mai sus la artera epigastrica, de asemenea uneori aud zgomote ciudate din abdomen (imi chioraie matele).
8 comentarii
0
19-01-2011, ora 10:41
Andreea26me
Nu este medic/terapeut
Andreea26me
Am uitat sa precizez si faptul ca aproape orice as manca sunt balonata, e posibil sa nu imi fi trecut cu tratamentul acela? Sau e vorba de altceva, poate de hernie epigastrica?
0
19-01-2011, ora 11:41
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Ce tratament ai luat?
0
19-01-2011, ora 12:12
AlexandraPopa
Nu este medic/terapeut
AlexandraPopa
faptul ca simti pulastii in abdomen nu cred ca reprezinta nici o ingrijorare.
la nivelul ombilicului se afla artera abdominala si e normal sa iti pulseze (unii simt mai tare altii mai putin).
0
19-01-2011, ora 12:14
Andreea26me
Nu este medic/terapeut
Andreea26me
Am luat meloxicam, motilium, nexium.
0
19-01-2011, ora 12:14
Andreea26me
Nu este medic/terapeut
Andreea26me
Nu este normal sa pulseze chiar asa, pana acum nu am avut probleme de genu.
0
19-01-2011, ora 13:17
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Draga mea, eu am fost diagnosticata cu colon iritabil acum..12 ani si in ciuda tuturor tratamentelor revine.revine oridecateori esti obosita, stresata, ai o perioada mai aglomerata, tensionata. samd. Totul tine de psihic de cata importanta ii acorzi, de stilul de viata( cat dormi, ce mananci, cum gestionezi stresul) Eu am perioade foarte bune cand uit de boala si perioade mai putin bune - simptomele le cunosti. Deci crede-ma totul tine de tine, de psihicul tau de cum vei reusi sa -ti gestionezi stresul si viata in general.
0
19-01-2011, ora 13:58
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Meloxicam?? Pentru SCI?
0
28-02-2020, ora 00:51
Utilizator7777
Nu este medic/terapeut
Utilizator7777
Am simptome aproape identice. Este f probabil sa ai helicobacter pylori. L am depistat abia a 4 oara la analize.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  • Sindromul intestinului iritabil a fost asociat cu o diversitate bacteriană mai scăzută în intestine
  • Tratament colon iritabil
  •