Probleme sexuale

Buna seara! Am 18 ani si sunt intr-o relatie de doi ani si 4luni. Întâmpin probleme sexuale, iar acestea imi pun o piedica in relatie. În primul rând, pofta de sex mi-a scăzut. Apoi, imi e greu sa menţin o erectie, iar cand reuşesc, termin imediat. Uneori mi se întâmplă sa nu pot obţine deloc. Încep să devin tot mai frustrat de problemele pe care le am si îmi fac griji pentru relaţie. Imi puteri da niste sfaturi, va rog? Multumesc!
6 comentarii

Până acum totul a decurs normal? Erecţii normale, ejaculare normală?

Deci, o situaţie destul de ciudată. Am să-ţi recomand ceva totuşi;
Ar putea fi strict o problemă pe plan psihologic, poate partenera a devenit plictisitoare ptr. tine, ori ai avut problema aceasta cu EP dintotdeauna si nu vrei sa spui. Daca e asa incearcă exerciţiile Kegel;
Lipsa aceasta a apetitului sexual ar putea avea ascunsa o tulburare hormonala. Nu îţi fie frică să mergi la un endocrinolog; Pierzi o zi din viaţă ducându-te la spital.
Ar putea fi strict o problemă pe plan psihologic, poate partenera a devenit plictisitoare ptr. tine, ori ai avut problema aceasta cu EP dintotdeauna si nu vrei sa spui. Daca e asa incearcă exerciţiile Kegel;
Lipsa aceasta a apetitului sexual ar putea avea ascunsa o tulburare hormonala. Nu îţi fie frică să mergi la un endocrinolog; Pierzi o zi din viaţă ducându-te la spital.

Probleme cu ejacularea precoce am dintotdeauna, imi cer scuze ca nu am mentionat. Inainte mi se întâmplă "sa mă ud" si cand vedeam o scena cu sex dintr-un film normal, nu xxx. Nu mi se mai întâmplă.

Deci chestiile care mi le spui nu prea au legătură intre ele, ba spui ca nu ai avut EP, ba ai avut, ba ca nu ai erectie, ba ca nu te mai 'uzi'.. Spune concret ce te deranjeaza, nu te mai feri, povesteste tot, ca oricum nu stie nimeni cine esti, deci nu te feri;

Am avut întotdeauna probleme cu ejacularea precoce, deci încă mai am, si nu pot sa mentin o erectie calumea. Probleme cu "udatul" aveam inainte, dar acum nu mai am. Am mentionat asta in caz ca poate sa ajute cu ceva. De asemenea, si apetitul sexual e redus mai mult decât ar fi normal.

Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1apetit sexual foarte scazut
- 2erectie slaba
- 8Masturbarea si sexul
- 3erectie slaba
- 4lipsa de apetit sexual
- 1solutia impotriva erectiei slabe si ejacularii precoce.
- 21Erectii foarte dese, apetit sexual foarte mare
- 2erectie slaba
- 2Erectie slaba la inceperea actului sexual
- 1Penisul nu se scoala in totalitate
- 4Erectie Moale/Incompleta
- 2Probleme sexuale!
- 2Probleme cu erectia
- 4Prea mult sex?
- 2Lipsa apetitului sexual
- 6Erectie incompleta
- 1Probleme cu erecția
- 5Lipsa libidoului și a erectiei
- 0Probleme cu erectia
- 1Probleme erectie
Mai multe informații despre: Apetitul sexual erectia slaba
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: