probleme feminine: mancarimi in zona labiilor

08-07-2007
gabitza05
Nu este medic/terapeut
gabitza05
am facut dragoste cu prietenul meu...ptr prima data...cam in urma cu 2 saptamani...shi de atunci..am o mancarime in zona labiilor...este posibil sa am vreo boala..sau sa fie vreo alergie? avand in vedere k sunt foarte alergica in general..(praf puf..etc).multzumesc anticipat...
4 comentarii
0
09-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil ca dupa acel act sexual sa fi facut un exces de igiena locala, adica sa te fi spalat de prea multe ori cu antiseptice (sapun, gel, ceai de musetel, etc). Daca ai facut asa, te-ai ales cu o candidoza vaginala.
0
09-07-2007, ora 00:00
gabitza05
Nu este medic/terapeut
gabitza05
multzumesc d raspuns.shi in cazul asta ce ar trebui sa fac?
0
11-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sa faci bai locale, de 2 ori pe zi, dimineata si seara, cu o solutie de bicarbonat de sodiu (o lingurita de bicarbonat la o cana cu apa calda) si sa introduci intravaginal seara, 2 ovule de Lomexin (1 ovul la 24 de ore).
0
14-02-2009, ora 18:08
anadumy
Nu este medic/terapeut
anadumy
buna ziua am si eu o problema dupa menstruatia de luna aceasta mi'a aparut o scurgere maro-rozalie nu curge foarte tare dar tin sa mentionez ca e prima luna cand iau yasmine nu am mai luat pana acum e prima oara sa fie oare din cauza lor?nici acea scurgere nu am mai avut'o niciodata va rog dati'mi un raspuns urgent nu stiu ce sa intamplat nu am nici un fel de durere sau simptom insarcinata nu sunt am facut testul. ce poate sa fie?va rog un raspuns urgentttttttttt
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.