Problema

17-11-2017
euvlad22my
Nu este medic/terapeut
euvlad22my
Buna ziua !

In primul rand, as vrea sa specific ca am problema asta de cativa ani.

Simptomele sunt urmatoarele :

-Oricat de putin m-as excita, chiar si la o poza, imi vine imediat sa urinez, la nici macar un minut.
-Daca ma excit putin, nu foarte mult, imi curge un lichid imediat din penis. Am citit despre asta si am inteles ca ar fi normal, dar la mine e in cantitati prea mari si mult prea usor ca sa fie normal.Vreau sa mentionez ca problema asta o aveam si cand faceam sex regulat, timp de 2 ani jumatate, deci problema nu o constituie lipsa sexului.
-Ma trezesc noaptea sa urinez tot timpul.
-Uneori dureaza aprox 10 secunde pana pot urina, de parca ceva mi-ar blocat accesul. Simt ca si cum partea abdominala de deasupra penisului mi-ar bloca jetul de urina sau daca urinez, simt ca nu am urinat complet si ca s-ar stoca in zona aia ( daca pot sa ma exprim asa ). Uneori simt si dureri acolo, ma rog, nu mari, un inconfort as putea spune.

Sper ca m-am exprimat cat de bine posibil.

De asemenea, vreau sa spun ca am fost la o clinica privata, am fost o ecografie si mi s-a spus ca nu am nimic. Vreun sfat?

Multumesc anticipat !
6 comentarii
0
17-11-2017, ora 23:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati fost la Urolog?
0
18-11-2017, ora 11:16
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua, cauzele pot fi multiple, cel mai bine ar fi sa mergeti la urolog pentru analize specifice.
0
18-11-2017, ora 21:40
euvlad22my
Nu este medic/terapeut
euvlad22my
Da, cum spuneam, am fost la un urolog la o clinica privata, am platit destul de mult pentru control si ecografie si mi s-a spus ca nu am nimic.
0
19-11-2017, ora 12:24
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
S-ar putea ca problema sa fie de control sfincterian si sa nu se vada pe o ecografie. In cazuri din acestea poate ar fi mai indicata o urografie. Va recomand o a doua opinie medicala si investigatii suplimentare.
0
19-11-2017, ora 19:06
euvlad22my
Nu este medic/terapeut
euvlad22my
Am inteles, o sa fac o urografie atunci. Aveti cumva vreo parere? Un diagnostic ? E ceva grav ?
0
19-11-2017, ora 21:46
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Este greu si riscant de evaluat situatia pe internet. Urografia (cu substanta e contrast) are o precizie mult mai mare si acopera toata zona urinara; este important de evaluat si starea prostatei.
Deocamdata incercati sa nu va faceti griji ci ocupati-va de problema pana aflati care este cauza.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •