postinor 2 cat de des se ia?

22-11-2007
ynutza
Nu este medic/terapeut
ynutza
am folosit luna trecuta postinor 2.am avut menstruatie...dar luna aceasta am avut un mic accident cu prezervativul si am luat postinor 2 din nou.ce se poate intampla daca l-am luat asa des?
6 comentarii
0
22-11-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
iti poate deragla organismul deoarece este ff puternic si contine ff multi hormoni.De aceea e indicat sa se de maximum 2 ori pe an.
0
02-12-2007, ora 00:00
rebeccawow2001
Nu este medic/terapeut
rebeccawow2001
Buna ziua

Am o intrebare..in data de 24 oct 2007 am avut prima zi de menstruatie din luna respectiva in data de 15 nov 2007 am avut cealalta menstruatie (prima zi) iar dupa 10 zile (25 nov) am avut un contact sexual neprotejat folosind postinor 2, dupa 4 zile de la administrarea acestei metode de urgenta am inceput sa am o sangerare cam abundenta cu aceleasi simptome ca la menstruatie(am mai luat postinor cu aprox 7 luni in urma dar fara sangerari si cu menstruatie regulata)!! vreau sa stiu daca este normala aceasta sangerare avand in vedere faptul ca am o menstruatie regulata la un interval de 21-23 de zile desi in ultima luna perioada a fost cam scurta!!

Cu Multumiri,
Rebecca
0
03-12-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
eu zic ca e normala acea sangerare.este efectul postinorului.Menstra poate sa intarzie sau sa vina mai repede.
0
11-12-2007, ora 00:00
pufulete
Nu este medic/terapeut
pufulete
am luat postinor in urma unui act sexual neprotejat facut in prima zi de ciclu. sunt sanse sa raman insarcinata?
0
06-03-2008, ora 00:00
dragutza
Nu este medic/terapeut
dragutza
stiu ca a doua pastila postinor trebuie luata la un interval de 12 ore de prima dar nu mai tarziu de 16 ore, sunt sanse sa ramai insarcinata dk ai luat-o mai tarziu de 16 ore(doar cu o ora) chiar dk prima pastila postinor ai luat-o cum trebuie?multumesc
0
07-11-2008, ora 23:34
honeyla
Nu este medic/terapeut
honeyla
Am facut si eu ieri o mare idiotenie...adica am facut vreo cateva min dragoste fara prezervativ.si...aici vine partea interesanta.a simtit ca i vine si s a retras.a ejaculat afara, dar mi a picat si mie pe..cum sa explic? pe marginea piciorului cum ar fi...si mi e frica sa nu mi fi ajuns de acolo in interior. Precizez ca duminica mi a venit ciclu si d abia alaltaieri mi a trecut, iar ciclu cel mai lung e de vreo 35de zile si cel mai scurt vreo 25-26...asa ca nu cred ca era perioada fertila, nu? Am luat si Postinor la vreo ora, adik la o ora dupa incident. Exista sanse sa raman insarcinata? ptr ca azi nu am simtit niciun efect al Postinorului, cu exceptia a putina oboseala...deci daca nu am sangerat sunt sanse sa fiu? Pastilele le am luat corect.
precizez ca am mai folosit Postinor akm vreun an..si la fel n am avut niciun simptom, si nici sangerare.
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul