Posibillitate de sarcina ?

14-11-2023
Ioana Atena
Nu este medic/terapeut
Ioana Atena
Buna ! Am avut un contact neprotejat cu ejacularea inauntru inainte cu 4 zile de menstruatie, dar vreau sa mentionez ca durata menstruala anterioară a fost de 31 de zile iar acum dupa acest contact mi a venit la 26 de zile. Normal ma tine 4 zile acum ma tinut cantitativ 2 zile in care a venit normal dupa cateva picaturi si gata. Iar din momentul in care nu a mai venit nimic am ramas cu durerile menstruale dar nu la fel de puternice ca pe timpul menstruatiei. Ar fi posibila o sarcina ? Sau este normal totul ???
3 comentarii
0
14-11-2023, ora 22:44
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fa un test de sarcina.
0
16-11-2023, ora 17:26
Ioana Atena
Nu este medic/terapeut
Ioana Atena
Am facut un test de sarcina iesind negativ. Asta fiind a 12-a zi de la contactul neprotejat. Dar simt in abdomen intepaturi ba in stanga ba in dreapta si reflecta spre spate plus tendinta de a merge la baie des. Nu am usturimi sau altceva doar senzatia de a merge la baie. Sa mai astept sa mai fac un test?? Sau ar putea fi altceva ???
0
16-11-2023, ora 18:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Testtul de sarcina se face la 3 saptamani de la contact sau la 7 zile de la intarzierea menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul