Pastila pierduta si trecerea de la un contraceptiv la altul | Forumul Medical ROmedic

Pastila pierduta si trecerea de la un contraceptiv la altul

04-05-2021
RS1
Nu este medic/terapeut
RS1
Buna! De 2 luni iau Diane 35, dar sunt nevoita sa le schimb din cauza durerilor foarte intense de sani pe tot parcursul lunii, dureri ce le aveam in mod normal inainte de ciclul menstrual. Problema e ca azi trebuia sa iau ultimul drajeu si de maine sa intru in acea pauza de 7 zile, dar din neatentie am scapat pastila pe jos si nu am mai gasit-o. Nu am vrut sa cumpar o alta cutie de Diane 35, mai ales ca era ultimul drajeu si vreau sa schimb cu altceva. Intrebarea mea e cum sa procedez in cazul in care fac aceasta schimbare de la un contraceptiv la altul, dar luand in considerare si faptul ca nu am luat drajeul din a 21-a zi.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: