partea dreapta a gatului putin umflata

02-07-2013
silviugeorge93
Nu este medic/terapeut
silviugeorge93
buna ziua
de vreo o luna am unganglion sub urechea stanga (de 2 saptamani fac tratament cu ceforan iar ganglionu a mai dat inapoi e jumate fatza de cum era inainte )(am facut o radiografie si mi a gasit infectie la 2 masele si mi a psus ca foarte posibil ca ganglionul sa fie de la dantura
Azi am observat ca in partea dreapta a gatului parca e putin mai umflata nu ma doare nu nimica..Poate fi ceva grav?
2 comentarii
0
02-07-2013, ora 17:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
SIGUR e de la dantura..
mergi la stomatolog.
am patit si noi...
0
02-07-2013, ora 19:42
silviugeorge93
Nu este medic/terapeut
silviugeorge93
mersi mult de raspunsu. 2 saptamani a refuzat sa imi scoata vreo masea din cauza infectiei si inca ma tine pe tratament ma programat martzea viitoare...(ce e intradevar ciudat... ganglionul e sub urechea stanga si stomatologul sa uitat doar in partea stanga maseaua 3637 24 si 27 si ma gandesc nu o avea infectie in partea cealalta mai mare si din cauza asta sa fie in ambele parti)uneori m a mai doare in gat eu ma gandeam sa nu fie vreo parotida ceva sau eu stiu amigdalita..(partea dreapa a gatului unde o simt eu putin umflata parca simt o bilutzala fel ca un ganglion da e pe sub piele da e mic si parca frige oleaca partea aia a gatului)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.