ochiul stang

29-08-2009
litergame
Nu este medic/terapeut
litergame
de aproximativ 2 luni si 2 saptamani am observat ca vad in ceata cu ochiul stang scrisul (distanta de ~1m)si chiar si obiectele la distanta de 2 m cred ca am tras curent odata cand aveam viteza foarte mare cu bicicleta coborand un deal deoarece a 2 a zi nu mai vedeam ca deobicei.. mentionez ca vad foarte bine cu ochiul drept de la distante mari si mici, cand ma apropii cu ochiul stang vad cat de cat bine... si uneori ma mai doare ochiul stang.
Pot fi ajutat intr-un fel am 14 ani aproape.. in cateva zile ma voi duce la oftalmolog
3 comentarii
0
31-08-2009, ora 17:13
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Mergi urgent la medicul oftalmolog; este necesar examenul oftalmologic care sa includa determinarea acuitatii vizuale, examenul polului anterior, cicloplegia si refractia, examenul fundului de ochi; in functie de rezultatele examenului oftalmologic, ne putem orienta catre un diagnostic, eventual vom cere si alte investigatii si vom stabili un tratament corespunzator;numai bine
0
01-09-2009, ora 14:21
litergame
Nu este medic/terapeut
litergame
Am mai vazut ca ati raspuns la o persoana care avea aceeasi problema ca mine si tot pentru ca a tras curent dar aceasta a fost la oftalmolog daca oftalmolog imi va spune ce i-a spus si acelei persoane voi folosi ce i-ati recomandat ei nu?
0
01-09-2009, ora 22:31
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
In primul rand, trebuie sa stabilim un diagnostic corect (nu stiu ce afectiune ai tu )apoi vorbim si despre tratament; tratamentul este individiualizat;numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Curiozitate: cum cresc ochii?
  •