nu am orgasm, ia pr meu crede k e vina lui

15-07-2009
carmencarmen
Nu este medic/terapeut
carmencarmen
nu am avut orgasm pana acum..e drept am facut-o decat de 4 ori.si doar de 2 a fost cva mai reusit.dar nu am avut orgasm.prietenul meu crede k este din cauza lui, k nu e suficient de bun.i-am zis k nu e vina lui, dar tot se simtea aiurea.am citit in multe locuri despre ce ar putea sa faca k sa am si euorgasm.sa imi stimuleze clitorisul, sanii...in timpul actului sexual, dar el nu face chestiile astea...plusk mi-e si rusine sa-i zic...c as putea sa fac sa am si eu orgasm?m-am masturbat de cateva ori, nu vaginal, ci prin stimularea clitorisului si cred k am avut orgasm(cel putin asa cred). dati-mi niste sfaturi pliz:*
3 comentarii
0
16-07-2009, ora 01:18
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Nu va grabiti, orgasmul "se invata". Dupa un timp, mai lung sau mai scurt, depinde de fiecare persoana in parte, organismul invata toate noile senzatii sexuale. Sunteti abia "foarte" la inceput si nu are nici o justificare sa va invinovatiti careva. Tu trebuie sa te relaxezi cat mai mult si ambii sa comunicati despre ce va place si ce nu. Deci, nu aveti nicio problema, nu va ingrijorati.
0
06-08-2009, ora 12:58
elabum
Nu este medic/terapeut
elabum
Carmen, eu am prieten de un an jumatate si locuim impreuna de un an, eu am inceput sa am orgasm abia dupa cateva luni, adica cand am inceput sa comunicam mai usor si am prins si mai multa incredere unul in altul. trebuie sa iti faci curaj si sa vb cu partenerul tau deschis, si daca intradevar tine la tine nu o sa se enerveze atunci cand incerci sai spui cam cum ar trebui sa se comporte cu tine, din contra trebuie sa fie dechis si cooperant.
0
07-08-2009, ora 13:02
alexa.92
Nu este medic/terapeut
alexa.92
ai putea sa prelungesti preludiul..sa-i zici sa o ia mai incet..daca nu ai curaj sa-i spui ce iti place sa-ti faca, ai putea sa ii impingi "din greseala" mana acolo unde vrei sa te atinga..sau sa faci unele lucruri "din greseala" asa poate isi da seama ca vrei sa fii mangaiata/sarutata in acel loc. si nu te gandi ca "daca n-o sa am orgasm?" lasa ca totul sa vina de la sine. bafta:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: