metadona gratis - ARENA matei bals sau titan - la alegere

21-01-2013
florykitty
Nu este medic/terapeut
florykitty
cine doreste sa fie admis in tratament cu metadona, fara lista de astepatare ne intalnim, de ex marti si atunci intrati pe metadona la GRATUIT SCRIETI-MI LA MESAJE SI VA RASPUND, pentru mai multe detalii va raspund cu placere. p.s sunt mediator intre egali nu am nevoie de spaga
19 comentarii
0
12-02-2013, ora 13:44
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
Si cum anume ne bagi pe tratament? Eu am fost acolo si nu mai sunt bani pentur tratamentul gratuit ci doar pentru cel cu plata. Multumesc!
0
12-02-2013, ora 22:25
florykitty
Nu este medic/terapeut
florykitty
eu sunt educator intre egali primesc 4 milioane pe luna, pentru a aduce in program consumatori, lucrez din decembrie, pentru a imi lua salariul trebuie sa aduc minim 3 consumatori, pana la 1 martie se primesc consumatori in tratament la gratuit, in iunie expira fondurile oferite de posdru, insa cine a fost acolo stie ca acest lucru s-a intamplat si in 2010, si s-a trecut la plata insa un timp scurt, dupa aceea au venit din nou fonduri, adica s-a trecut la gratuit si in plus s-a mai deschis si un nou centru plus ca noua ni s-a dat bonuri pentru a urma o calificare, la alegere, de 4 milioane cat a durat cursul, eu in afara de cursul de formare profesionala mai i-au inca 4 milioane pentru a aduce consumatori in program, si chiar daca fondurile se opresc in iunie 3-4 luni la gratuit e o mare economie in centre se platesc 5-6 milioane ( 15-20 milioane in afara, de evaluarea medicala, in unele centre prima luna poate fi de 9 milioane plus costurile tratamentului plus spaga sa nu stai pe lista de asteptare, in centrele de stat asteptati cu anii, pe mine m-au sunat ieri dupa 4 ani de la caia pericle sa vin la evaluare medicala, care nu se face in aceeasi zi cu cea sociala si niki cea psihologica, si mai duraeaza un timp de pana la 2 luni sau poate mai mult pana intru pe pastile efectiv, deci in 5 ani de asteptare ajung pe pastile, daca eram pe heroina ori eram moarta ori eram in puscarie, aici te baga in aceeasi zi pe pastile, adica ai facut si evaluare medicala si pe cea sociala si ai luat si pastilele )
a si inca ceva, daca se duce un consumator nerecomandat e normal sa intre la cu plata, deorece le convine sa ia 550 lei, uneori nici nu spuneau de tratamentul gratuit, si eu daca m-as duce acum fara sa cunosc pe nimeni sa zic am vazut ca sunt locuri liber de ce nu ma bagati, ar raspunde ca numai situatiile speciale au intaietate la gratuit, pe noi ne platesc deoarece trebuie sa ruleze 1000 de consumatori in 3 ani
0
13-02-2013, ora 09:56
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
Mda...cunosc kkturile astea. Am discutat si eu cu cei d la Centru si stiu cum sta treaba. Ce nu inteleg eu este dc ar veni cineva pentru 3 luni d tratament gratuit la Bals cand poate sa mearga la LSM/CSM, de exemplu, si sa intre gratuit imediat? Ce zici tu cu liste d asteptare e p la CAIA dar in rest e chiar OK sa intri. Ca sa nu mai zic ca 5 ani d asteptare e cam exagerat. ?Hai sa nu dam informatii gresite doar k sa adunam 'clienti'. Asteptarea poate dura intr-adevar ceva mai multicel p la alea d stat insa si acolo exista o prioritizare. Ramane doar ca cei interesati sa mearga acolo si sa vada care e treaba.
Asa se baga toatea lumea la cursul d educatori si ne platesc p toti si gata! Aducem 3 amarati si ai futem la creieri 3 luni dupa care ai aruncam in strada. Voi va luati banii, centrul isi face norma si amaratii d drogati raman cu scula in mana dupa 3 luni knd se intorc in cartier p marfa cand iluzia ca se vor lasa vreodata s-a dus odata cu expirarea celor 3 luni! Si uite asa unii iau bani oarecum degeaba, altii iau bani facand norma si altii si-o iau in bot.
Ce-mi place d programul asta!

DECI daca eu ca si consumator (presupunand k acum n-as fi la Bals p tratament) ma aduce un 'educator' d-asta, ce fac? Ma scoate din 'mizeria' mea, imi ia seringa din mana si ma baga p metadoane. Eu zic k l-am apucat p Dumnezeu d picior si 'vad lumina' in sfarsit. Incep sa ma obisnuiesc si eu cu o viata cat d cat decenta, imi fac un rost si o obisnuinta din a veni cuminte la tratament, trec toate testele de drog, vin la consiliere d grup regulat si ce sa vezi??...dupa 3 luni imi zice 'Multumim pentru prezenta, ori dati o carca de milioane la programul cu plata ori ne pare rau, la revedere!'.
Eu atunci ce fac?
In prima faza ma iau raurile (stim cu totii k sunt mai rele si mai lungi dekt d la marfa), fug la toti prietenii p kr i-am lasat in urma knd am intrat p tratament si ma milogesc d ei sa imi dea marfa sau pastile. Ei atunci, pentru ca suntem prieteni evident, o sa ma arda la pret dand d 4 ori mai scump. Eu, logic k nu am bani si nu am cu ce sa cumpar la pretul ala aberant. Drept urmare intru in sevraj sever si zbatandu-ma p asfalt k un caine injunghiat d raurile care ma inebunesc ma rog sa imi treaca sau sa mor mai repede. Apoi poate i se face cuiva mila si cheama o salvare si ma duce la Floreasca sau Obregia si ma baga p calmante si diazepame si toate kkturile k sa ma linisteasca, dupa care ma interneaza la Obregia. D acolo stiti si voi povestea.
SAU in focul raurilor bag tot c prind in cale si pastile si marfa si tot c gasesc, in speranta k imi iau raurile mai repede, si fac supradoza si mor sau poate am noroc si nu mor si mai ramane un fel d leguma din mine. Din supradoza d data trecuta m-am sculat. Oare din urmatoarea mai am norocul asta?

INTREBARE: cum ma ajuta p mine acest program? Sau mai bine zis, p cine ajuta acest program???

Iti trimit astazi 5 drogati. Zi-mi dc as face-o!

Eu nu mi-as baga prietenii la d-astea doar k sa ma injure dup-aia k i-am amagit!
0
29-04-2013, ora 23:15
kevinlenor
Nu este medic/terapeut
kevinlenor
salut imi poate spune si mie cineva vrun centru gratis care sa dea metadona si sa nu stai 200000 de mii de la ani pe lista de asteptare mc mult
0
30-04-2013, ora 00:02
rzb23
Nu este medic/terapeut
rzb23
Tratamentul ala minune al doctorului weissman l-am incercat cineva, ce rezultate a dat ???
0
29-01-2014, ora 23:43
dog1984
Nu este medic/terapeut
dog1984
Un numar de telefon se poate da.. pentru tratamentul gratuit, sau un loc de intalnire...caz urgent ! Multumesc anticipat !
0
21-02-2014, ora 19:31
dan781
Nu este medic/terapeut
dan781
@rzb23 Am incercat eu tratamentul ala "minune" de la weissman. Mie greu sa stau sa scriu iar cum a fost si ce parere am despre el. Poti citi in Topicul deschis de mine : "Dependent de metadona/sintalgon". Bafta
0
11-03-2014, ora 10:43
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
Incearca tratament cu Metadona la CAIA Obregia / LSM Obregia sau Sf. Stelian! Incearca intai la Sf. Stelian si apoi la Obregia. E mai civilizat, zic eu, la ei pentru ca este un spital specializat strict pe tratamentul toxicomanilor.

Succes!
0
30-12-2014, ora 01:36
valizagore
Nu este medic/terapeut
valizagore
MAI EXISTA TRATAMENTE GRATUITE CU METADONA IN BUCURESTI.DACA DA UNDE?VA MULTUMESC.ESTE CEVA URGENT.
0
28-09-2015, ora 00:33
marevna13
Nu este medic/terapeut
marevna13
Caut prieteni cu care sa discut despre dependente. Raluca -*


(*modificat de admin)
0
28-09-2015, ora 23:59
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
Ai o dependenta anume? Esti pe pagina in care se cam dezbate tema metadonei care e un substituent pentru heroina.
Putem discuta aici, daca ne permite admin-ul, unde pot citi si se pot informa si altii.
Eu sunt deschis la discutii bazate pe experienta, nu din povesti si impresii de pusti teribilisti.
0
14-10-2015, ora 16:08
texas_vip
Nu este medic/terapeut
texas_vip
Mai exista vreun centru unde te poate baga de azi pe metadona?chiar si cu plata, dar sa te bage imediat, m-am saturat sa dau o gramada de bani in fiecare zi si sa stau cu frica ca nu gasesc a doua zi
0
14-10-2015, ora 18:22
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
ARAS - ARENA Bals - la spitalul Matei Bals de langa spitalul Colentina. Intri la cu plata la 15 lei/zi sau 550 lei/luna.
0
21-10-2015, ora 18:47
texas_vip
Nu este medic/terapeut
texas_vip
Multumesc moose, sper sa ma bage imediat
0
21-10-2015, ora 23:46
Moose
Nu este medic/terapeut
Moose
N-ai pt c! Bafta si tine-te departe d prostii!
0
25-11-2015, ora 00:14
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Marevna13, putem discuta cu placere despre ce ai dorit ca imi place domeniul, ti-am dat mesaj privat, citeste te rog.
0
31-05-2020, ora 14:43
Rami1
Nu este medic/terapeut
Rami1
Buna ziua m-ar interesa și pe mine sa ma înscriu la gratuit
0
27-10-2021, ora 02:25
Stefan Alexandra
Nu este medic/terapeut
Stefan Alexandra
Buna va rog frumos ajutatima sinpe mine sa ma inscriu vreau sa intru mai repede pe tratament cu metadoane vs multumesc sper sa ma ajutati
0
11-12-2021, ora 23:00
Mistiq
Nu este medic/terapeut
Mistiq
Ma puteti indruma spre un program de metadona sau daca stie cineva unde as putea gasi suboxona (o platesc daca are cineva de vanzare ) ma puteti contacta la email mirelamanolache28@gmail.com.Va rog sunt disperata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Consumul de droguri şi dependenţa
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  •