Medabon -01.2023

28-01-2024
xbombbfirre
Nu este medic/terapeut
xbombbfirre
buna ziua. NU va speriati de medabon. eu m am
speriat ca a decurs prea usor totul. am crezut ca nu functioneaza.
6saptamani, fara alte avorturi, menstruatie dureroasa in mod normal, nu mananc sanatos, nu fac sport, putin underweight
18.00- prima pastila, fara alte efecte.
36h
8.30 - cele 4 pastile.
9.00 - dureri obisnuite pentru mine la ciclu
9.22 - am luat tramadol de frica, nu neaparat de nevoie.
am avut nevoie la baie de 2 ori, inca nu era vorba despre acea diaree.
9.50 - ameteala, frisoane, diaree si voma. toate s au intamplat intr un minut. m am pus iar pe wc, au iesit cateva cheaguri mici si unul mai mare de probabil 2cm. dupa mi a trecut durerea instant.
in restul zilei am stat in pat. n am avut sangerare nici macar ca la ciclu, cheaguri obisnuite, nimic deosebit. urmatoarele 3 zile au fost ca de ciclu.
control dupa 10 zile, spre surpinderea mea a ramas o cantitate infima ce nu are nevoie de tratament.
am ramas cu o sangerare maronie, 2 picaturi pe zi.
2 comentarii
0
28-01-2024, ora 18:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Când femeile însărcinate sunt pe marginea prăpastiei, în criza de sarcină, ele au nevoie de sprijin. Nu au nevoie să fie amăgite că avortul le va rezolva problemele – orice problemă ar putea rezolva, în mod cert își pierd copilul.
De aceea, au nevoie să nu li se închidă ușa unei vieți împreună cu copilul lor. Au nevoie să poată să aleagă să-și nască copilul și să fie sprijinite pe acest drum.

Centrele Roua

Ești însărcinată și ai nevoie de ajutor?
Sună-ne la numărul: *8282. Suntem alături de tine!

Consilierea psihologică te poate ajuta să depășești cu bine provocările apărute în timpul sarcinii, iar centrele oferă și sprijin concret pe parcursul sarcinii și după nașterea copilului.

Sunt multe femei aflate în criză de sarcină care spun că ședințele de consiliere sunt ca o rază de speranță. Ce facem de fapt? Le ascultăm, le ghidăm, le ajutăm să devină mai puternice pentru ele însele şi pentru copiii lor. Să aibă acel moment revelator când virează pe drumul cel bun și văd luminița de la capătul tunelului.
0
30-01-2024, ora 00:16
xbombbfirre
Nu este medic/terapeut
xbombbfirre
măi, clara… dă mi tu cu centrul tău cu tot 2000€ lunar, mamă surogat și bonă la discreție și ți fac 10 dacă vrei să-i crești
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Avortul medicamentos prin instalarea de agenti abortivi
  • Avortul medicamentos prin reducerea selectiva
  • Avortul medicamentos acasă - ce trebuie să știi
  • Administrarea fără restricții a pilulei pentru avort Mifepriston, sigură și eficientă
  • Avortul medicamentos la domiciliu după 12 săptămâni: o opțiune sigură și eficientă
  •