mancarime de piele
buna ziua. am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate.
Aproape dupa fiecare dus ma mananca pielea, in special picioarele.si nu stiu cu ce as putea sa ma dau sa nu ma mai manance.
va multumesc
Aproape dupa fiecare dus ma mananca pielea, in special picioarele.si nu stiu cu ce as putea sa ma dau sa nu ma mai manance.
va multumesc
3 comentarii
Dezinfecteaza cu clor podeaua de la baie; poate faci alergie la vreo substanta din compozitia sapunului sau al gelului de dus pe care-l folosesti, sau poate ca dupa dus te dai cu o crema de corp si-ti produce aceasta reactie alergica.Prosopul de baie sa fie numai al tau si dupa spalarea acestuia pune-l tot in solutie cu clor si clateste-l bine apoi.Stii ca este ACE si pentru rufe albe si pentru cele colorate.Vezi daca mai ai probleme dupa ce analizezi cele ce ti-am scris si iei masuri.Numai bine!
nu are nicio legatura cu igiena sau cu sapunul, sampoanele, aveti paraziti intestinali, faceti un control, nu stiu de ce se minimalizeaza disconfortul dat de viermii intestinali si se pun simptomele pe baza diverselor altor boli sau utilizatorii diverselor substante.
buna ziua, am o problema am mincarimii f.marii ale pielii in zona spatelui, in special umerii imi apar mici unflaturii ce fac?mas scarpina intruna, am stat f.mult in soare in maieu, pielea e pigmentata in puncte maro in jona mincarimilor.ce sa iau, ajutatima va rog
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6mancarimi ale pielii
- 7mancarimi ingrozitoarea:(( help
- 5Mancarimi ale palmelor de o saptamana
- 5-ma mananca- intre gat si urechi.
- 48Mancarimi tot corpul, va rog sa ma ajutati
- 34bubite mici cu mancarimi pe tot corpul, contagioase
- 8Alergie sau boala a pielii?
- 5Mancarime insuportabila a pielii capului
- 10Bube pe piele
- 7Mancarimi de piele si insomnii
- 0despre mancarime la un batran
- 9ma mananca foarte tare pielea pe picioare desi nu am nimic vizibil
- 0mancarimi pe piele pe timp de caldura
- 0mancarimi ale pielii
- 1Pete rosii si mâncărimi sub sâni.
- 1De Ce mă mănâncă pielea
- 1Mâncărime excesivă la contactul fizic și trecerea de la rece-cald
- 1Mâncărime pe maini
- 0Mancarime- usturime
- 2Diagnosticare Scabie
Mai multe informații despre: Mancarimea pielii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: