mana stanga amortita
Buna ziua, eu locuiesc in Spania si am 2 luni de cind am mana stanga amortita (inclusiv degetele), cateodata am senzatia de intepaturi in zona inimii si obosesc foarte repede comparativ cu anul trecut,..la ultimele analize aveam colesterol 260.nu am reusit sa ajung inca la medic din cauza serviciului.mentionez ca am 43 de ani, sunt fumator si consumator de alcool ocazional.va multumesc anticipat.cu respect.
5 comentarii
Cu cat mai repede vei consulta un medic cu atat mai usor vei fi tratat.Daca lasi boala sa se instaleze risti sa complici vindecarea.stiu cum e cu lucrul la stapan dar lipseste pe o jumate de zi in schimb nu vei regreta mai tarziu.banul se cheltuie da sanatatea e greu s-o refaci.Problema poate fi circulatorie sau cardiaca.Sanatate multa!
buna, multumesc sacel.voi lua contact cu medicul.deja am programare joi si voi merge.multumesc inca o data.!
Buna ziua, am si eu o durere de mina stinga, de un an de zile, porneste din umar, simt dureri in antebrat, imi amurteste noaptea tot bratul, ziua durerea ajunge pina-n degete, ce poate fi?Am facut anul trecut teste daca nervul functioneaza corect, a fost bine, am norma la osteoporoza, nu e sub limita, am luat tratament cu aertal, calciu dar acum a inceput din nou sa doara.Am 37 de ani, sunt chimista in laborator, sport si efort nu fac...Ce ma puteteti sfatui?Multumesc.
Buna ziua, as vrea din nou sa Va intreb, am si trosnet in umarul sting, cind misc sau ridic mina, trosneste ingrozitor, ce pot sa fac?
Buna ziua,
Am dureri mari la mana stanga, umar si merg chiar spre zona sanului. Am la subrat o umflatura care se pare ca e un lipom (asa m-a asigurat medicul ginecolog) dar ma doare aproape permanent.Mana ma doare si noaptea, am dureri si de spate, noaptea abia daca pot sa ma intorc de pe o parte pe alta si ma trezesc cu mainile amortite. Am 50 de ani, mi-am mai facut unele investigatii dar nu mi-a iesit nimic in neregula totusi eu simt ca am ceva, ce credeti ca ar putea sa fie sau unde credeti ca ar trebui sa merg?Va multumesc.
Am dureri mari la mana stanga, umar si merg chiar spre zona sanului. Am la subrat o umflatura care se pare ca e un lipom (asa m-a asigurat medicul ginecolog) dar ma doare aproape permanent.Mana ma doare si noaptea, am dureri si de spate, noaptea abia daca pot sa ma intorc de pe o parte pe alta si ma trezesc cu mainile amortite. Am 50 de ani, mi-am mai facut unele investigatii dar nu mi-a iesit nimic in neregula totusi eu simt ca am ceva, ce credeti ca ar putea sa fie sau unde credeti ca ar trebui sa merg?Va multumesc.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4Amortirea mainilor si dureri de spate
- 3falange maini dureri
- 3amortirea piciorului si mainii stangi
- 3amorteli maini
- 2degete mana dreapta amortite
- 6imi amorteste mina si piciorul sting
- 2Maini amortite noaptea
- 1Amorțirea
- 1Amorțeala si înțepături in mâna stângă
- 2Lovitura la cot si umar in urma unei cazaturi
- 1Ingrijorare!! degete amortite, deformate
- 1Amorteala cufurnicaturi si senzatie de arsura la nivelul mainilor si picioarelor
- 2Ameteala, imi amorteste mana stanga si mă doare inima
- 0Înțepături in piept si amortire mana dreapta
- 2Degetul mare amortit
- 10Amorțeli și dureri de brațe și picioare
- 1Amorteala si racire a mainii stangi in timpul somnului
- 0Brat si Picior Amortite
- 1Îmi amortesc fata și brațul drept
- 4Parestezii și dureri mână stanga și dureri de cap
Mai multe informații despre: amorteala mainilor
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
