Lovitura puternica la cap

04-08-2010
Razvi41
Nu este medic/terapeut
Razvi41
Buna ziua ma numesc razvan am 19 ani si acum 2 zile am fost in vizita la matusamea si mam pus so ajut sa mute un corp de mobila. Casa ei este in renovare si din nefericire am impins o scara si mia cazut o bara in cap, in partea din spate a capului. Pe moment am simtit o lovitura puternica, si mam panicat, vreau sa va spun ca in trecut am suferit si de tulburari de panica, tot credeam ca o sa lesin chiar daca nu miam pierdut cunostinta nici macar pentru 2 secunde. In locul unde mam lovit mi sa format un cucui mic si ma doare in locul acela daca il ating. Alte simptome nu am avut decat ca am avut un mic atac de panica dupa vreo jumate de ora dupa ce mam lovit. Acum sunt foarte ingrijorat deoarece nu stiu daca este grav sau nu, prietenii si cei din familie imi spun sa numi fac griji dar eu tot sunt un pic ingrijorat. Va rog sami spuneti daca chiar trebuie sami fac griji in privinta asta sau nu, Multumesc.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitura la cap - ghid (ce să faci, evaluare gravitate)
  • Lovirea mingii cu capul din fotbalul profesionist - afectează cognitiv
  • Cercetătorii au inversat amnezia cauzată de leziuni repetate la nivelul capului la șoareci
  •