Hipertensiune&palpitatii

23-03-2017
carmentatiana
Nu este medic/terapeut
carmentatiana
Buna ziua, recent am fost diagnosticata intr-un spital din Brugge, Belgia cu insuficienta valva mitrala gr1. Ma miram de ce faceam hipertensiune si palpitatii. Mentionez ca nu beau alcool, nu beau cafea, nu fumez si mananc aproape nesarat. M-am gandit ca era din cauza stressului si faptului ca am avut probleme cu tiroida in trecut- hipertiroidie. Analizele medicale au fost ok cu exceptia colesterolului- 211. Eu mananc doar peste si uneori carne de pui. De unde si pana unde?Mi s-a propus sa iau bisoprolol si magneziu. Magneziu luam si inainte, imi facea bine. Am luat cateva zile bisoprolol si am zis "stop", incepusem sa ma simt obosita. In plus, citind prospectul, era specificat ca persoanele cu circulatie maini&picioare sa consulte medicul inainte de a lua acest medicament. M-a dat peste cap. Eu am aceasta problema. Recomandati-mi un tratament naturist, va rog! Plus ca am si osteoporoza. Multumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitațiile
  • Hipertensiunea la vârsta adultă poate accelera declinul cognitiv la bătrânețe
  • De ce apar palpitatiile?
  • Hipertensiunea arterială ar putea crește riscul pentru demență vasculară
  • Cofeina ar putea interacționa cu tratamentul hipertensiunii arteriale
  • Expunerea prelungită la zgomotul produs de avion este asociată cu hipertensiunea arterială
  • Primul tratament pentru hipertensiune s-a dovedit a fi un succes
  • Hipertensiunea la femeile însărcinate crește riscul de obezitate la copii
  • Hipertensiunea arterială redefinită
  •