fetita de aproape 4 ani care se imbolnaveste mereu

07-03-2009
mihaela82
Nu este medic/terapeut
mihaela82
Am o fetita de 3 ani si 8 luni si de micuta se inbolnaveste foarte repede.Iar in iarna aceasta sa imbolnavit luna de luna.I-am dat multe siropuri si pastile pt imunitate dar tot foarte repede se imbolnaveste. va rog din suflet sa-mi dati un sfat, ca sa stiu ce sa fac,
3 comentarii
0
07-03-2009, ora 14:31
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Incercati cu propolis
0
07-03-2009, ora 14:32
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
OOOff, asa disperata eram si eu pe cand fetita mea avea varsta asta, pt ca incepusem gradinita si "aduna" tot ce se putea.Am fost si eu sfatuita (si chiar am incercat)sa-i dau multe produse de crestere a imunitatii dar fara rezultate vizibile...Sfatul pe care pot eu sa ti-l dau e...rabdare.Fetita mea are acum 5 ani si jum si deja i s-a mai dezvoltat sistemul imunitar si in iarna asta n-a racit decat de 2 ori...Mai poti incerca cu diverse prod de imunitate, dar pana nu i se mai maturizeaza sist imunutar, nu stiu cat te ajuta, realmente, astea..Sanatate multa.
0
08-03-2009, ora 11:24
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
O sugestie: vaccinul antipneumococic; ar fi bine sa discutati cu medicul pediatru sau medicul de familie despre aceasta solutie; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •