Există posibilitatea să fiu însărcinată?

30-08-2023
Larisa2564
Nu este medic/terapeut
Larisa2564
În luna iulie pe data de 7 am avut primul contact sexual care a fost protejat în acea lună menstruația mi a venit normal, în luna august am mai avut un contact sexual tot în data de 7 și eram in perioada fertilă, dar care a fost protejat, mai apoi pe 11 am avut alt contact sexual, dar care nu a avut loc până la capăt deoarece mă durea, și acesta a fost protejat, pe 15 alt contact, tot protejat, pe 21 alt contact tot protejat și pe 22 mi a venit menstruația și a decurs normal, 6-7 zile, am avut dureri ca-n totdeauna, urmând ca pe 26 și 27 august să am alte contacte sexuale tot protejate.
Mereu verifica iubitul meu prezervativul la final și nu am avut ceva surpriză, mereu a fost intact, însă de azi, 30 august am o sensibilitate a sânilor, în ultimul timp am avut dureri lombare mai ales la rinichiul stang, urinari frecvente, stări de rău, țin să menționez că mănânc rău, câte o dată pe zi pentru că nu simt nevoia de a manca, consum câte 1-2 cafele pe zi, și am 17 ani, sunt foarte stresată și starea de rău se intensifică când mă gândesc că aș putea fi însărcinată, deoarece eu nu prea am dureri de sâni, de mâine ar trebui să fiu în perioada fertilă și am citit pe net că sensibilitatea sânilor poate apărea și atunci, dar sunt foarte speriată, cu toate că mereu ne protejăm și menstruația mi a venit, dar tot mă întreb dacă e posibil?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •