Situatie ciudata in gat

07-05-2019
B.Sorin
Nu este medic/terapeut
B.Sorin
buna ziua! de cateva zile am vazut in gatu meu o excedenta asa in partea stanga chiar in gat in spate. m-am uitat in gat dupa ce tot raguseam sau simteam gatu intepat dimineata cand ma trezeam...de vreo 7-10 ori in ultimile 6 luni... e ceva grav oare? simt si asa uneori acru in gat. am fost la medic si am inceput tratament pt stomac cu controloc si motilium. dar vreau sa stiu daca acea excedenta din gat e ceva trecator sau trebuie tratament?are asa in varf parca si ceva alb galbui. a putea sa si adaug o poza daca e nevoie. parca acuma cand ma si gandesc cand scot limba si o trag inapoi sau cand inghit simt o foarte usoara senzatie de disconfort.
2 comentarii
0
07-05-2019, ora 13:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu ajuta cu nimic poza aici
1 consult la gastrologie... toate acele simptome descrise din gat.. se datoreaza alimentatie incorecte si unui reflux gastro esofagian in somn
2 un consult la ORL sa vada si el gatul si acea formatiune despre care vorbesti
0
07-05-2019, ora 15:57
B.Sorin
Nu este medic/terapeut
B.Sorin
oare nu e ceva trecator? sa mai stau cateva zile sa vad poate trece? e asa cat un bob de orez moale pe partea stanga in gat in spate unde incepe gatu. are asa un pic varfu alb galbui. medicu de familie mi-a spus sa iau tratemantul acesta cu controloc(1 dimineata/30zile) si motilium(2 pe zi/10 zile). a zis ca daca nu dispare senzata de gat intepat si raguseala sa revin ca imi da bilet la ORL! uneori asa cand schimb aeru daca ies sa alerg la rece...simt intepaturi in gat...sau dimineata ma trezesc cu intepaturi in gat si cateodata usoara raguseala. medicu de fam s-a uitat in gat si a zis sa nu vad eu atatea si sa nu dau atentie! CE SA FAC? sa astept 30 de zile? sau sa ma duc la un ORL!? eu nici nu prea am incredere in medicii din orasul meu... CLUJ AR FI MAI APROAPE
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amigdale cu puroi - cauze și tratament
  •