Ejaculare precoce de 16 ani

20-02-2022
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Buna ziua am 38 de ani și de la 22 de ani sufăr de ejaculare precoce sunt căsătorit și am 2 copii soția mă înțelege dar am incercat și încerc să fac ceva in privința asta dar fara folos am incercat și medicamente și exerciții pentru control m-am lăsat de fumat nu beau fac sport din punct de vedere medical sunt sănătos mi-am făcut de-a lungul timpului controale la urolog și la clinica specializata va rog să mă ajutați cu ceva sfaturi daca se poate
13 comentarii
0
20-02-2022, ora 20:22
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Dai putine date, greutate, inaltime si ce treatamente ai urmat nu spui, cite contacte aveai la inceputul casniciei si cite acum pe zi. La virsta aceasta normal ar fi sa ai 3-4 pe saptamina daca nu chiar zilnic, ca sa-ti pastrezi un antrenament si sa nu mai ai excitatii mari in urma carora ai ejaculare precoce.
0
20-02-2022, ora 20:52
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Înălțime 1, 80 greutate 80 tratament priligy și de la clinica in ceva pastile cumpărate de la ei foarte scumpe am mai făcut ceva injecție pentru mărire nivel testosteron am mai incercat maraton pastile, suifan soluție
0
20-02-2022, ora 21:03
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Pai și ritmul contactelor, acum și înainte? Dacă ai odată pe luna e normal sa ai ejaculării repede.
0
20-02-2022, ora 21:39
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Problema e că eu sunt șofer de tir și nu prea am multe contacte sexuale cu soția dar și înainte la începutul casniciei aveam 2 contacte pe săptămână tot din cauza asta iar cu timpul mi-am pierdut încrederea cu totul.inainte să mă căsătoresc am avut o prietena și cu ea tot așa în câteva secunde terminam, cu prima persoană cu care am făcut sex ma ținut foarte mult pe la 20 de ani după aceea totul sa schimbat
0
20-02-2022, ora 21:54
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
De la 1 martie am să renunț la extern o sa fiu zilnic acasă în fiecare seară sper sa avem contact mai des dar nici soția nu prea mai are chef de 3 luni a adus pe lume al doilea copil și în timpul sarcinii nu am făcut dragoste de loc iar eu cu problema mea nu trag speranțe sa facem mai des 2, 3 contacte pe săptămână
0
20-02-2022, ora 22:50
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Tu avind asa de rar relatii, completezi cu filme, masturbare si altele, atunci cind ajungi sa-l ai psihic ai cedat si te intrebi de ce, tu ditamai omul sa nu poti, ai frica aceasta de fiecare data. Daca ai esuat repeta la o ora, 2-3-4 si ai sa vezi ca nu mai e asa, iti trebue un antrenament si pentru asta. De aceia am insistat pe frecventa contactelor, ca mi-am dat seama. Singur te reglezi daca nu te mai gindesti acolo si inainte procedezi la un preludiu care sa-l faceti si este cel mai inportant, apoi penetrarea.
Daca nici atunci nu reusesti si nu te reglezi, o sa cheltuesti bani degeaba, totul poate fi de la psihicul tau.

" și în timpul sarcinii nu am făcut dragoste de loc iar eu cu problema mea nu trag speranțe sa facem mai des 2, 3 contacte pe săptămână "

Pai cum sa nu ai contact cu sotia atita timp ? Cind si gravida, femeia are recomandari sa aiba contact.
0
21-02-2022, ora 07:13
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
A avut o sarcina cu risc și ia fost interzis contactul sexual plus eu nu mă uit la filme și nici nu mă masturbez deloc că este pe fond psihic mă gândesc și la asta, incerc de fiecare data când avem contact sa nu mă gândesc că iar voi ejacula dar degeaba
Iar la partea cu după 1 ora sau 2 sa facem iar sex e prea obosita copii ne țin până seara la 11 iar ia toată ziua e cu ei nu mai are atâta energie seara de a încerca a doua și a treia oară
0
21-02-2022, ora 07:17
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Și preludiu tot timpul are loc cate o jumătate de oră alfel nici placerea acea putina nu i-aș putea oferi iar când ejaculez îmi încordez mușchii PC și mai reușesc să penetrez 2, 5 min dar mai scade din erecție cam așa a fost viața noastră sexuală de-a lungul anilor
0
21-02-2022, ora 08:49
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Cind o sa ai contacte mai dese totul se va rezolva, dacă nu atunci mergi la un psiholog cu competente sexuale și vezi ce spune.
0
21-02-2022, ora 12:27
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Mulțumesc frumos am sunat deja pentru psihoterapie o sa incerc și asta
0
23-02-2022, ora 22:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Dacă nu au fost probleme medicale veți găsi rezolvarea la un psihosexolog. Daca la un moment dat au apărut probleme, ulterior a aparut teama că lucrurile se vor repeta, anxietatea de performanță fiind cea care vă crează probleme.
0
24-02-2022, ora 10:54
Rel84
Nu este medic/terapeut
Rel84
Mulțumesc simt că asta este problema dar nu am crezut niciodată că m-ar putea ajuta pentru că trecut foarte mult timp 16 ani
0
25-02-2022, ora 11:05
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Niciodată nu-i prea târziu. Sunt persoane care și-au rezolvat la 50 de ani probleme din primii ani de viață. Căutați un psihosexolog care să vă susțină în demersul dvs., înarmați-vă cu motivație și încredere și veți reuși.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Asocierea dintre munca în schimburi, tulburările de somn și ejacularea precoce la lucrătorii de sex masculin
  •