Dureri de sani

05-04-2011
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Bunaziua! Sunt ingrijorata... ultima menstruatie am avut-o pe data de 11 Martie. De o saptamana ma dor sanii foarte tare si nu stiu care ar putea fi cauza. Ma dor mai ales noaptea si ii simt si putin umflati si grei. Nu-i pot atinge de durere. La palpare nu se simt noduli. Azi (4 Aprilie) am facut si un test de sarcina Barza(negativ). Am luat si Utrogestan (la recomandarea medicului), trei luni de zile(ieri am luat ultimul). Nu stiu ce sa mai cred. Ultimele pastilute le-am luat vaginal ca imi era foarte rau de la ele. Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat. Va multumesc!
3 comentarii
0
10-04-2011, ora 01:16
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un tratament homeopatic ar fi solutia de prima alegere pentru aceste dureri de sani cu tendinta de a deveni cronice.
0
11-04-2011, ora 15:57
Nectaria
Nu este medic/terapeut
Nectaria
Va multumesc f.mult! Imi puteti spune cam ce tratament ar aputea fi bun in cazul acesta? Am avut intre timp si menstruatie si chiar daca ieri a fost ultima zi, durerea de sani tot persista.
0
11-04-2011, ora 23:46
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Tratamentul homeopatic este strict individualizat. Deci, pentru a putea sti care tratament homeopatic este indicat in cazul dv, este necesar un consult homeopatic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: