durere masea

05-01-2015
stroie iuliana
Nu este medic/terapeut
stroie iuliana
Buna seara,
Am o carie intre 2 masele, ma doare de cateva zile si am luat nurofen. Azi am fost la stomatolog si mi a pus un pansament, dupa care mi a zis ca am scapat de nurofen si sa ma intorc peste 2 zile ca sa terminam procedura. Problema este ca dupa ce a trecut efectul anesteziei a început iar sa ma doara, atat de tare incat imi vine sa scot chitul acela. Este normal sa ma doara in continuare?
2 comentarii
0
18-01-2015, ora 19:31
Stefann
Nu este medic/terapeut
Stefann
Nu cred ca exista notiunea de carie intre 2 mesele. Caria intotdeauna afecteaza osul dintelui, prin urmare caria este la una dintre cele doua masele, sau se poate sa fie si la amandoua. Consider ca acel medic stomatolog trebuia sa te rezolve punandu-ti plomba sau in cazul in care nu se mai putea pune plomba sa iti faca obturatia de canal fara sa-ti puna panasment. Nu, nu e normla sa doara. Continua sa iei Nurofen Immedia Ultra dar nu abuza. Cel mai bun calmant pentru masele si dinti este tot dentistul. Sanatate!
0
16-02-2015, ora 01:54
lyckhanu
Nu este medic/terapeut
lyckhanu
Buna seara.de vreo săptămână mă doare maseaua de minte inferioara stanga dar in ultima zi(adica azi) durerea e insuportabila.precizez ca măseaua este iesita toata dar are o gaura bănuiesc ca e o carie.am 26 de ani.ce as putea face pt ca am o fobie la doctori in general.va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: