Durere de cap severa și instantanee plus alte simptome

04-11-2018
Named
Nu este medic/terapeut
Named
Am 20 de ani și de 24 de ore am o durere de cap care a apărut instantaneu. Înainte de asta cu 3-4 zile am început sa am pierderi de echilibru, stres, amețeli frisoane amorțeli uneori vedere in ceata. Am fost la urgente la 04:00 ( la 30 de minute când a început durerea )dar mi-au dat doar o injecție, o perfuzie și tratament cu nurofen și algocalmin și m-au trimis acasă. ma doare câte 1-5 minute și apoi ma lasă, sau când ma aplec sau schimb poziția capului, uneori și când stau fără sa fac nimic ma doare și se aud niște mici ticaituri in cap ca și cum s-ar desfunda nasul (exemplu de sunet) dar nu sunt racit nu sunt înfundat nu e legat de nas sub nici o forma. Durerea este situată undeva in centrul capului mai in spre ceafa. La 24 de ore după ce am fost la
Urgente m-am intors înapoi și mi-au spus ca e doar o durere aiurea și sa termin tratamentul cu nurofen și algocalmin. Dar eu cred ca am
Simptomele unui AVC. Ce e de făcut?
1 comentarii
0
11-11-2018, ora 03:17
alexandru1995horj
Nu este medic/terapeut
alexandru1995horj
Să mergi să faci un CT cu substanță de contrast acolo se văd vene tot ca să ști ce ai, nu-i de gluma și eu am pățit la fel și am ajuns să nu mai pot dormi deloc mi-a afectat creierul e 500 de lei unul și grijă mare când îți administrează substanță că au fost cazuri nefericite în care li sa spart vena și să împrăștiat în mușchi și a trebuit operație după că o da prin injecție automată și vine repede și mult...dacă ai probleme cu venele i spui sa îți administreze un anticoagulant și soluția să ți-o administreze pe cale orală fără injecție..dintr-un avc poți păți multe nu-i de stat că după îți pare rău..bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: