Candidoza bucala

19-05-2020
M1ha
Nu este medic/terapeut
M1ha
Buna ziua! de la candidoza bucala poti avea senzatie de nod in gat, respiratie greoaie, insuficienta? Multumesc!
4 comentarii
1
26-05-2020, ora 15:08
Mirili
Nu este medic/terapeut
Mirili
Buna ziua! De doua luni simt ceva in gat, respir greu iar in urma unei endoscopii diagnosticul a fost candidoza esofagiana si gastrita antrala papulo - eroziva. Am intrebat si eu daca acest nod in gat poate fi de la aceasta candidoza, nu mi s-a raspuns prea concret doar ca este posibil! De 4 zile fac tratament cu fluconazol timp de 15 zile! Sper sa mearga acest tratament! Si eu astept o parere pe acest forum! Multumesc si multa sanatate!
0
27-05-2020, ora 17:19
M1ha
Nu este medic/terapeut
M1ha
Bună ziua, eu iau flucovim 150 mg, un extract Aftolizol și o suspensie antimicotica. În plus mai iau ulei esențial de cuișoare, Tea tree și lemon grass și propolis. Sper sa dea rezultate! Zile cu sănătate!
0
23-03-2021, ora 17:39
Oanaluana
Nu este medic/terapeut
Oanaluana
Buna aceasi problema o am si eu senzatie de sufocare ca si cum nu am suficient aer, am un nod in gat am facut spirometria la plamani a iesit negativa, am facut vizita la inima totul bine, am candida bucala pe care o tratez cu mycostatin si sporanox, senzatia asta de sufocare ma innebuneste nu stiu la ce medic sa mai merg,
0
09-04-2021, ora 20:28
Alexandru L
Nu este medic/terapeut
Alexandru L
Am si eu aceleasi probleme, nod in gat, senzatia de sufocare (desi saturatia de O2 este 98-99), la care mai adaug o presiune in piept si palpitatii. Totul s-a instalat asa dintr-odata, planuiesc sa merg la un psiholog/psihiatru, pentru ca deja am fost la 11 medici si aparent nu au gasit nimic momentan.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: