Am nevoie de ajutor - simptome inexplicabile

26-06-2017
Natalia 123
Nu este medic/terapeut
Natalia 123
Buna ziua, am 29 de ani si de 4 ani sufar enorm din cauza unor simptome inexplicabile, am facit o multime de teste si toate sunt bune (analiza generala de singe, MRI la cap, endoscopia, mi-au monitorizat inima si totul e bine, test de balansare )simptomele sunt urmatoarele : stare de lesin si rigiala foarte puternica (cer scuze ) mi se ridica ca un nod, asa un tip de curent prin esofag, slabiciuni, vertigo foarte puternic, citeodata nici nu pot merge, parca si respiratia greoaie.Medicii vorbesc de anxietate, caci e mai usor sa dai vina pe ceva decit sa cauti adevaratul motiv, eu nu sunt o fire pasiva si nemultumita am uitat sa specific ca toate testele au fost facut in SUA.Va rog mult sa ma ajutati, poate o idee sau cineva sa intilnit cu asa probleme.
2 comentarii
0
26-06-2017, ora 19:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Se fac intai testele la inima, apoi cele endocrinologice. Daca eliminati partea fizica raman somatizarile de Anxietate pentru care puteti primi tratament si psihoterapie, daca e nevoie.
0
01-11-2017, ora 15:31
florina magda
Nu este medic/terapeut
florina magda
Anxietate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •