4 luni fara sex.

25-09-2009
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
Buna ziua.
Daca un barbat nu face sex 4 luni de zile, ar trebui sa apara anumite modificari la nivelul testicolelor? Care sunt "semnele" prin care ne putem da seama daca testicolele barbatului au fost golite recent sau nu?
11 comentarii
0
25-09-2009, ora 22:18
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E un test de fidelitate ce intrebi tu?:)) Semneaza, Aristotela:))
0
26-09-2009, ora 08:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mi-ai amintit de o pacienta cam geloasa care spunea ca imediat ce apare barbata-su acasa dupa doua luni petrecute la lucru pe un santier in tara, il baga gol-golut in cada cu apa.pentru a observa daca pluteste ceva sau nu. Nu cred ca vei trage vreo concluzie procedand asa. trebuie sa ai incredere in cel de langa tine, caci te poate insela si cu tine de mana daca asta vrea.
0
26-09-2009, ora 14:35
Pitagora
Nu este medic/terapeut
Pitagora
:))
Nu voi ajunge sa-l bag in cada cu apa in veci. Intrebarea mea venea in urma unei contradictii avute cu el. I-am spus ca daca nu a facut sex, sau nu s-a masturbat, ar fi trebuit sa fie ceva modificari (dar n-am stiut sa-i spun care anume, de aia am intrebat, sa fiu mai bine documentata pe viitor), el a spus ca nu este asa.
Nu-l suspectez ca m-a inselat, sunt convinsa ca s-a masturbat, ceea ce este foarte normal, firesc si sanatos. Si eu m-am masturbat in timpul asta si nu mi se pare absolut nimic iesit din comun.
Voiam din curiozitate sa stiu daca chiar pot aparea anumite modificari si daca da, care sunt acelea.
0
26-09-2009, ora 23:40
crya91
Nu este medic/terapeut
crya91
am si eu 2 intrebari :)
care sunt zilele dupa sau inaintea menstruatziei in care o fata nu poate ramane gravida? :-s am auzit ka 7 zile inaintea ciklului si 7 zile dupa..este adevarat? :-s

mai am o intrebare..dupa ce faci prima oara dragoste/sex exista dereglari menstruale? adika este posibil sa imi vina ku 2-3 zile inainte de data sau dupa?:-s

va rog sa imi rsp cineva..
va multzumesc !
0
27-09-2009, ora 07:38
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Maxim 7. La initierea vietii sexuale e posibil sa ai dereglari de ciclu, Ai grija sa te protejezi cu prezervativ.Avand sangerari neregulate nu mai poti calcula exact perioada nefertila.
0
27-09-2009, ora 11:16
crya91
Nu este medic/terapeut
crya91
cand am facut dragoste prima oara..daca calculez sunt 6-7 zile dupa terminarea menstruatziei..
dar nu mam protejat in nici un fel..nici prezervativ si nici pastila de a 2 a zi...dar el nu sa terminat in mine..exista multe sanse sa fi ramas gravida..?
am gresit ka nu mam protejat si akum imi e cam frica :(

va multzumesc ca miati raspuns :)
astept un nou raspuns daca se poate..
0
27-09-2009, ora 13:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu cred ca ai ramas insarcinata.dar daca ciclul intarzie peste data sa-ti faci un test de sarcina.
0
27-09-2009, ora 13:14
crya91
Nu este medic/terapeut
crya91
va multzumesc din suflet..akum mam mai linistit :)..
da..daka intarzie o sa imi fac un test de satcina.. :(..dar daka o sa iasa pozitiv..exista posibilitate sa evit sarcina..cu vreo pastila sau cv..?:(daka au trecut numai 2 saptamani jumate de cand am facut dragoste cu prietenul meu? :)
va multzumesc inca o data ka imi raspundetzi..si ka nu ma lasatzi fara raspuns..multa sanatate
0
27-09-2009, ora 19:29
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fa intai testul.daca este cazul. si pe urma mai vorbim.Numai bine!
0
27-09-2009, ora 19:34
crya91
Nu este medic/terapeut
crya91
bine..multzumesc inca o data :)
o sa va tzin la curent
multa sanatate
0
09-10-2009, ora 15:50
crya91
Nu este medic/terapeut
crya91
nu a mai fost cazul sa fac testul :)
e ok..nu sunt insarcinata ptr ka menstruatzia mi'a venit normal.:)..altadata o sa fiu mult mai atenta.. :d
va multzumesc mult! :*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efectele lipsei activității sexuale
  •