usturime puternica la urinare dupa contactul sexual

15-08-2009
alina_brunetzik19
Nu este medic/terapeut
alina_brunetzik19
Buna ziua.Pls help me.de ceva timp, sufar de senzatia de usturime la urinare si nu numai.tin sa precizez ca aceasta problema a aparut in urma contactelor sexuale cu partenerul meu.La un moment dat, am urmat un tratament, insa cand am reluat contactul sexual cu acelasi partener, simptomele au reaparut.in plus, de fiecare cand intretin relatii sexuale ma doare foarte tare, iar dupa aceasta senzatia de urinare este tot mai deasa si o usturime foarte foarte dureroasa.Ce ar trebui sa fac?
4 comentarii
0
15-08-2009, ora 12:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa faci o urocultura si o consultatie la medicul ginecolog!Daca ai urmat un tratament, ar fi trebuit si partenerul tau sa il urmeze, asta daca nu a facut-o!
0
01-09-2009, ora 10:12
cristitm32
Nu este medic/terapeut
cristitm32
Se poate sa imi traduca si mie cineva urocultura si examenu sumar va rog?

culoare -galben-portocalie
turbiditate -tulbure
mucus - absent
sediment - prezent
filamente -absente
cristale amorfe 17476/ul 275
urocultura cantitativa sterila


examen urina
ph 5.0
densitate 1026
proteine -negativ
glucoza.-negativ
corpi cetonici -negativ
nitriti -negativ
urobilinogen -negativ
pigmenti biliari -negativ
sediment-negativ
cristale amorfe 17476


as dori sa stiu daca am ceva..vreo infectie urinara sau..asa
0
05-12-2009, ora 16:24
evelyine
Nu este medic/terapeut
evelyine
buna ziua..am si eu o problema..atunci cand urinez ma ustura f tare...dar mai este ceva.cand urinez nu ma doare, ustura, doar atunci cand mai am este doar putin incep sa ma opresc involuntar si atunci ma ustura.ce trebuie sa fac? am crezut k am cistita si-am facut o baie cu ceai de galbenele adica am facut o oala mare de ceai si m-am asezat pe ea pt a inhala aburii aceea dar degeaba.nu s-a rezolvat nimic. Acum cativa ani am avut cistita...dar am tratat-o prin baia cu ceai. Mentionez k mi-am inceput viata sexuala de 1 luna...am 19 ani. Credeti ca este cistita? Nu am tendinta de a face des...ma ustura doar la urinare.
Va multumesc!! si astept un raspuns.
0
05-12-2009, ora 17:16
evelyine
Nu este medic/terapeut
evelyine
PS: Am avut si probleme cu gatul si-am luat ampicilina cam 40 de pastile.poate si din aceasta cauza am ajuns sa am aceasta problema. Am luat pastile pt k imi este frica de injectii.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: