Umflătură in nara stângă, gât înfundat cu "scuipat"

18-10-2018
MihaiBv210
Nu este medic/terapeut
MihaiBv210
Ma scuzați pentru expresie, dar exact așa este. De vreo 2 săptămâni mă trezesc cu o bubiță în interiorul nării stângi.. iar gâtul simt că este plin de flegme.. Mă refer că înghit foarte greu, iar cu urechea stângă nu aud foarte bine. Nu știu dacă acea este o bubiță pentru că recunosc, am rupt'o de câteva ori și nu părea a fii bubiță dar avea un pic de sânge. Problema e că acea bubiță îmi apare în fiecare dimineață și nu pot respira aproape deloc cu nara stânga. Până acum aproximativ un an făceam baie de 2 3 ori pe cap/zi și după ce îl uscam cu feonu ieșeam direct afară. Fie dimineață, după masă, seara, iarna vară. Până am început sa am dureri de cap, menționez că odată am fost foarte răcit și când tușeam scuipam numa sânge. Și încă ceva dar problema asta a trecut, aveam dimineți când mă trezeam, dacă îmi suflam nasul un pic mai tare începea sa îmi curgă sânge din nara stângă foarte tare, acesta se oprea doar dacă stăteam pe spate sau băgam un șervețel în nara. Odată am stat aproximativ 3-5 minute și nu s a oprit.. dar problema asta a trecut. Menționez ca sunt și alergic la praf... sau cel puțin atât știu.
1 comentarii
1
19-10-2018, ora 11:43
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sunt 3 probleme.. cre trebuie investiagte
1 un reflux gastro-esofagian.. care face ravagii in gat si nas cu acidul gastric.. se investigheaza la gastrologie
2 pentru nas.. o radiografie SAF s eface la radiologie
3 consult ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi dreg vocea întruna?
  • Flegma în gât - ce este și de ce apare?
  •