Stare generala de vertij, fara pofta de viata!

05-10-2018
AdrianStanciiu
Nu este medic/terapeut
AdrianStanciiu
Deci totul a inceput acum 1 luna in Calarasi, dupa o petrecere in club unde am luat pentru prima oara in viata jumatate de pastila de ecatazy, (am fost amendat pentru asta) eu sunt fotograf si mascota am 18 ani si am avut acolo un everiment, eu fiind din ploiesti! Bun, deci dupa noaptea aia am dormit mult, m.am trezit si ma simteam normal urmatoarea zii, era o zii normala, m.am trezit pe la 9 si pe la 11 am plecat la everiment! Nu aveam mascota disney asa ca m.am imbracat eu! Totul bine vreo ora si dupa ma luat o senzatie de rau, greata, caldura, ameteala foarte dura, senzatie de disconfort la tot nivelul corpului! M.am dus la masina m.am schimbat si am stat intins, am baut o limonada dar degeaba.. Totul era la fel! Pana la urma am chemat salvarea, am ajuns la spital, acolo tratat cu indiferenta mi.au zis ca am infectie urinara si mi.au facut o perfuzie de 15 min.. Am plecat de la spital m.am dus la masina si am adormit instant! Cand m.am trezit totul parea ok! 10 minute... Dupa ma luat aceiasi stare.. Am hotarat ca trebuie sa plec acasa ca nu e ok! Am condus 6 ore noaptea, fiindca conduceam ma opream incercam sa imi revin iar conduceam etc... Am ajuns acasa la 4 dimineata si pe la 10 ziua am chemat iar ambulanta.. La spitalul din ploiesti a zis ca am ceva gen Migrene. Ok.. Am luat putin tratament si degeaba, am ajuns din nou la spital si acum m.au trimis la orl cum ca am probleme cu urechea, ok... La orl mi.ai facut o spalare in urechea stanga si mi.au dat tratament! Am facut tratament gen picaturi cu alcool boricat in ureche si pufuri de nas, si pastile parasinus... Ok... In acea zii m.am simtit ok.. Dupa iar, aceiasi senzatie de rau incontinu, ameteli, insomnii (ma culc la 6 dimineata ma trezesc la 4) nu am pofta de viata ca inainte, simt ca nu sunt in stare sa ma duc pana la magazin (5 minute de mers dus intors) stau numai in casa! Am incercat sa imi fac niste analize si nu pot pentru ca nu sunt asigurat... Si asa imi traiesc viata de 1 luna, azi am iesit putin prin curte (cum fac zilnic) si ma uitam spre cer la un avion, usor am inceput sa vad niste puncte albe ca musculite. Care se miscau incontinu! Nu stiu ce sa mai fac. Chiar nu stiu! Simt ca inebunesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum recunoști un copil care se droghează
  • Cele mai periculoase droguri în prezent
  • Stoparea consumului de droguri până la 30 de ani asigură o calitate a vieții similară cu a indivizilor nonconsumatori
  • Consumatorii de droguri ilicite au riscuri mai mari de a dezvolta fibrilație atrială
  • Consumul de droguri stă la baza multor decese în cazul morții subite cardiace la tineri
  •