Sinucidere

11-03-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Văd că combinatia romparkin 5 pastile și 3 energizante încă sunt în viață.
Am un alt plan și vreau să vă întreb dacă este bun:
Am să îl păcălesc pe medic sa îmi prescrie un somnifer diazepam(am auzit că de la 20 intri in coma și nu te chinui prea mult)
Cu cea de copii a mers poate merge și acuma.
De la antiinflamatoare și Nurofen pot muri?
Mă gândesc să îmi cumpăr dacă nu merge să îl păcălesc pe medic sa îmi de-a diazepam!
4 comentarii
0
11-03-2019, ora 19:59
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Daca ai ganduri suicidare Marius, poti vorbi cu cineva despre asta la telefon 0800 801 200, sau poti suna la 112 si vei primi ajutorul de care ai nevoie pentru a trece peste acest moment.
0
12-03-2019, ora 08:16
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
A-ți dori moartea e o dovadă de lașitate. Orice stare proastă se poate depăși, iar atunci când o depășești ești un învingător.
Gândește-te ce poți face în așa fel încât să-ți fie mai bine, dacă tu nu te iubești și nu te ajuți cum s-o facă ceilalți?
Dacă simți că nu te poți ajuta singur, cere ajutor. E o dovadă de înțelepciune. Ai la dispoziție telefoanele date de colegul meu. E mult mai simplu să dai un telefon decât să-ți faci rău și să-ncerci multă vreme să repari după aceea.
2
13-03-2019, ora 23:36
david90
Nu este medic/terapeut
david90
Lasati selectia naturala sa isi urmeze cursul, nu mai perpetuati inutil tulburarile psihice, doar de dragul de a face un "bine" semenilor aflati in suferinta! O viata marcata de boli/tulburari fizice/psihice cronice si debilitante, e o viata ce nu merita traita. E o dovada de curaj sa poti privi moartea in ochi, nu de lasitate!
0
14-03-2019, ora 01:29
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
david90
Sunt perfect de acord cu tine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul