simt o durere in partea stanga jos cu radiatie prin toata burta

23-02-2009
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
buna seara!as avea nevoie de un sfat de la cineva
de ceva vreme simt o durere in partea stanga jos cu radiatie prin toata burta.nu stiu ce ar putea fi, miam facut si un ecograf insa e putin inflamat ovarul drept.care ar putea fi cauza acestei dureri?astept pareri si sfaturi.multumesc mult!
8 comentarii
0
24-02-2009, ora 15:51
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
cel mai bine e sa mergi la un control ginecologic...doctorul isi poate da seama care ar putea fi problema:)
0
24-02-2009, ora 20:11
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
pumy crede'ma ginecoloaga imi stie deja numele fara sa se mai uite pe fisa mea:)am mai fost si cu alte pb iar pt durerile astea mi'a dat voltaren supozitoare.insa cam degeaba.nush ce sa fac.poate ar trebui sa consult si un alt medic ginecol.deja am cheltuit $ o gramada:)
0
12-03-2009, ora 15:12
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
la control in afara de inflamatie nu ti-a gasit nimic altceva? vreun chist de exemplu? si din cauza lor poti sa ai dureri...sa auzim numai de bine:)
0
12-03-2009, ora 20:12
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
Doamne fereste sa mai am si chist :).Nush ce poate fi..o sa merg la un doctor pana la urma.Un sfat pt fetele virgine : RAMANETI ASA CA E MUULT MAI BN :D, NU AVETI NICI O GRIJA sau cel putin asa ar fi normal ;)
0
13-03-2009, ora 11:10
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
sa stii ca si fetele virgine pot avea tot felul de dureri in timpul menstruatiei si chiar chisturi. faptul ca nu mai esti virgina nu este o cauza sigura pentru ceea ce ti se intampla tie acum. Prietena mea e virgina si are ovarul drept acoperit aproape in totalitate de chisturi. acum ia tratament cu anticonceptionale ca sa poata scapa de ele. din cauza asta ea are dureri cam ca ale tale. astept vesti. am incredere ca nu e nimic grav:)
0
13-03-2009, ora 15:40
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
PUMY DRAGA NU MAI BAGA FRICA IN MINE:)nu am avut never chisturi, , , si sper sa n'am.e cam nasol, pot fi cancerigene, nu?
0
13-03-2009, ora 20:01
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
imi pare rau andreea dar nu asta era intentia mea. incercam doar sa iti spun ca virginitatea nu este o garantie a sanatatii absolute; pana si fetele virgine se confrunta cu probleme de natura ginecologica.

referitor la intrebarea ta: nu stiu daca aceste chisturi pot fi sau nu cancerigene. din ce am vorbit pana acum la controalele mele am aflat ca aceste chisturi nu sunt un capat de tara si ca ele se pot trata. inca o data...nu vreau sa bag frica in tine:) eu ti-am marturisit doar o experienta. poate e doar de la inflamatia pe care spui ca ai desoperit-o la ecografie. si daca iei si tratament pentru ea cu siguranta vei simti o imbunatatire.
0
15-03-2009, ora 19:22
andreea88
Nu este medic/terapeut
andreea88
da, am inteles pumy.Mersi de sfaturi si opinii, ma ajuta mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Realizarea atlasul ovarului uman cu rezoluție la nivel celular - un pas spre crearea ovarului artificial
  •