Semne de sarcina

15-10-2018
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
mamicilor.ma gandeam ca putem ajuta un pic viitoarele mamici.
hai sa povestim cum am descoperit ca vom fi mamici.care au fost starile care ne-au pus semne de intrebare.asa poate putem ajuta unele fete sa-si de-a seama ca trebuie sa aibe grija ca poate acolo in burtica creste un mic samburel.
la fel cred ca pot si cele care au crezut ca sunt viitoare mamici, sa scrie...dar s-au inselat.
deci va astept sa discutam...Eu am avut ultimul CM pe 27 septembrie si de o saptamana nu mai pot bea cafea am inceput sa ma trezesc noaptea pt a merge la toaleta o fi ceva cu ochisori ?
24 comentarii
1
16-10-2018, ora 13:32
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Buna, un subiect tare interesant. Eu abia astept sa devin mamica si in fiecare luna stau cu sufletul la gura poate poate o fii luna asta..

Ultimul meu CM a fst pe 20 sept, dar de cateva zile mai ales dimineata si seara am o senzatie de voma incontinua ( ca si cum as ragaii sau as vrea sa vomit- nu stiu sa explic senzatia) oare sa fie prea devreme sa fac un test sau sa astept sa vad daca imi intarzie?

Sa speram sa fie cu ochisori bubuka.. de cat timp incercati?
1
16-10-2018, ora 17:33
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Buna Ioni iti tin pumni sa fie un samburel acolo in burtica. Cat despre teste parerile sunt impartite uncle fete au spus ca le-au iesit a doua liniuta chiar si cu 4 zile inainte de CM foarte palida dar sa vazut, Eu in locul tau as incerca un test te sfatuesc barza Acela ultra sensibil nu cred ca ai ceva de pierdut...doar sa te bucurie mai repede daca iese ai a-2- a liniuta. Noi incercam de 5 luni si ca si tine in fiecare Luna parca am toate simptimele din lume.. greata acea de care spuneai o am si Eu. Iti tin pumni si astept vesti cand te hotarasti sa faci testul, Eu oricum mai am 9 zile pana in ziua in care at trebui sa am CM si deja nu mai am rabdare pt test..., am vreo 5 teste in casa. Iti tin pumni sa dea Dumnezeu sa nr bucuram amandoua si toate cele care isi doresc Bebe cat mai repede !!!
0
16-10-2018, ora 19:36
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Hello! Super interesant acest subiect! Bine punctat! Și eu îmi doresc un bebe și ne am apucat de treaba în august și înca nimic! Acum sunt la cm, dar știti cum ii speranța moare ultima, și în fiecare luna îmi spun ca poate luna asta este norocoasa, dar nu a fost, poate lunile următoare!
0
16-10-2018, ora 20:16
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Maria s dea Dumnezeu sa fie cat mai repede si pt tine si pt toate care isi doresc
0
16-10-2018, ora 20:40
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Mulțumesc bubuka! Doamne ajuta!
0
17-10-2018, ora 13:48
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Multumesc Bubuka, iti doresc si tie sa ti se intample minunea cat mai repede.
Am zis totusi sa ma astept pana vineri si o sa fac un test, sper doar sa nu fiu iar dezamagita. Noi incercam de cam 7-8 luni, am si o anexita ( tratata la timp zic eu) si mi-au spus ca e posibil sa pot concepe mai greu.

Toate cele bune Maria si nu te descuraja.
o sa vina si la noi barza sper eu cat mai curand
0
17-10-2018, ora 16:43
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Doamne ajuta! Sa speram! Va pup!
0
17-10-2018, ora 22:31
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Ioni macar sa Iasa liniutele mult dorite vineri. Cu simptomele cum stai ? Iti tin pumni
0
18-10-2018, ora 11:18
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Inca o luna in care sunt dezagamita..de dimineata mi-a venit..deci nici o sansa.

Sper macar in cazul vostru sa fie mai bine :)
iti tin pumnii
1
18-10-2018, ora 13:40
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Ioni imi pare rau sincer chiar stateam cu gandul la tine nui nimic urmeaza o noua Luna si poate cine stie bine Mosul mai repede si pt tine. Eu cum mam trezit dimineata fuga la baie sa vars. CiudAt pt mine care foarte greu se intampla sa vars. mai am o saptamana de asteptat rabdare...rabdare...rabdare
0
18-10-2018, ora 15:40
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Multumesc frumos, Bubuka.
Poate luna asta este cu noroc la tine daca tot ai starile astea :D Dar mai ai ceva de asteptat pana cand poti face un test, iti tin pumnii si astept cu nerabdare un rezultat pozitiv din partea ta.
0
18-10-2018, ora 15:49
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Sa dea Dumnezeu multumesc frumos !!!
Se pare ca nu prea sunt mamici pe aici care sa me poata impartasi experientele lor din primele saptamani de sarcina.:(
0
19-10-2018, ora 16:21
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Bună fetelor? Ce mai faceți? Ați făcut teste de ovulație? Si dacă ați făcut, , întrebarea mea este : testul pozitiv înseamnă că îs la ovulație sa ca ovulația va urma? Va mulțumesc!
0
20-10-2018, ora 15:22
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Maria mie doctoru Mia spus ca atunci cand testul de ovulatie este pozitiv in urmatoarele 24-36 de ore urmeaza ovulatie. Tine cont ca cele doua lini pe testul de ovulatie trebuie sa fie de aceeasi intensitate.. daca liniuta este mai slab vizibila mai Fa un test in ziua urmatoare si daca cele doua liniute sunt la fel abea atunci urmeaza ovulatia in 24-36 de ora. Asta Mia spus mie ginecologul meu. Mult succes !!
0
20-10-2018, ora 16:22
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Mulțumesc mult bubuka! O sa țin cont de ceea ce mi ai spus! :)
0
24-10-2018, ora 08:54
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Fetelor buna dimineata ce Faceti? Eu merg la Bhcg sper sa fie cea mai frumoasa zi din viata mea astazi tinetimi pumniii!!!
0
24-10-2018, ora 09:06
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Hei bubuka!! Ma relaxez!!! Succes!! Îți țin pumnii!! Sa auzim doar vesti bune! Te pup!
0
24-10-2018, ora 09:09
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Sa dea Dumnezeu !!!!
0
24-10-2018, ora 11:07
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Fetelor vesti proaste Bhcg negativ. o Alta Luna un alt inceput... va pup pe toate
0
24-10-2018, ora 11:08
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Iti tin pumnii! Asteptam o veste pozitiva.

Vrei sa incerci la sigur? nu ai mai luat test inainte??
0
24-10-2018, ora 12:22
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Bubuka, îmi pare rău!! Sa speram ca măcar sa trecem în noul am Graviduțe toate!!! Va pup și succes la toate!
0
24-10-2018, ora 12:34
IONI225
Nu este medic/terapeut
IONI225
Oh, imi pare sincer rau.

Important este sa nu ne descurajam si fara stres ca nu face bine. Sa avem incredere ca atunci cand ne asteptam cel mai putin v-a aparea minunea si in vietiile noastre.
Va pup
1
24-10-2018, ora 14:39
Bubuka_annaa
Nu este medic/terapeut
Bubuka_annaa
Fetelor de teste mam cam Saturat sa tot fac de asta am si incercat bhcg. Va pup pe toate si mult succes in noua Luna de incercari
0
24-10-2018, ora 20:11
Maria Liliana
Nu este medic/terapeut
Maria Liliana
Mulțumesc! Succes tuturor! Va pup!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul