Se poate ramane insarcinata virgina?

18-10-2011
varro
Nu este medic/terapeut
varro
Am si eu o nelamurire...fiind virgina se poate ramane insarcinata doar prin atingerea organelor partenerilor si ejacularea in jurul vulvei? Si asta intamplandu-se in a 7 zi de la prima zi de cilcu, adica a3a zi dupa terminarea ciclului mestrual. Multumesc.
8 comentarii
0
18-10-2011, ora 11:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu se poate. Acestea sunt legende urbane. Atunci când penetrarea a fost complet absentă, nu există sarcină.
0
18-10-2011, ora 11:55
varro
Nu este medic/terapeut
varro
Multumesc pt lamurire...citisem pe net si pe diferite forumuri (bine-nteles nu scrise de experti) ca este posibil. Multumesc inca o data pt raspuns. O zi buna!
0
05-12-2011, ora 23:28
egalitatea
Nu este medic/terapeut
egalitatea
Buna, am si eu o intrebare, daca a ejaculat in anus, in zona feselor...se poate sa fi ramas gravida?...RASPUNDE-TI CINEVA, VA ROG :(:(:
...CE-I DREPT, CA AM GRETURI..NU STIU DE CE
0
20-12-2011, ora 22:35
egalitatea
Nu este medic/terapeut
egalitatea
Raspunde-ti va rog mult de tot, am nevoie de ajutorul vostru, va rog din suflet, sunt disperata :(:(
0
21-12-2011, ora 22:03
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Prin contact anal, in mod obisnuit nu se poate ramanea gravida. Desigur, exista posibilitatea teoretică a unei comunicări între cele două canale, numită fistulă ano-genitală. Dar, asemenea situaţii sunt absolut rarissime.
0
02-01-2015, ora 10:27
Radu Andrei
Nu este medic/terapeut
Radu Andrei
Am facut "sex" cu prietena mea. Ea este virgina, dar am reusit sa o penetrez fara sa-i rup himenul.. sexul a fost neprotejat, iar ei inca nu i-a venit ciclul.. Ce sanse sunt ca ea sa ramana insarcinata ?
0
23-08-2015, ora 09:10
Dr.YneedLove
Nu este medic/terapeut
Dr.YneedLove
50% / 50% depinde cum are noroc/ghinion
0
16-09-2015, ora 16:20
Jenny19
Nu este medic/terapeut
Jenny19
Buna ziua. Eu si prietenul meu ne-am "jucat" si organele genitale au intrat in contact. Dupa aceea am incercat o penetrare dar cu prezervativ, insa nu am reusit. Mentionez ca sunt virgina. Exista riscul unei sarcini?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •