Scurgeri vaginale apoase fara miros

21-01-2019
GEORGIK9104
Nu este medic/terapeut
GEORGIK9104
Bună ziua! Doresc sa va povestesc putin despre aceste scurgeri apoase de care m-am lovit prima oară, anul trecut in mai. în acea perioadă asteptam sa imi vina mentruatia, care nu este foarte regulata, mai întârzie intre 2-4 zile, si știind că se apropie mi-am pus un absornant, preventiv, am simtit ca a curs ceva si am presupus că a venit, toate bune si frumoase pana mi-am facut timp sa si verific pentru ca eu simțeam că curge din abundență si absornantul meu era curat, se vedea ca este un lichid acolo dar nu avea nici un miros, pur si simplu ziceai ca e apa. M-am dus dupa cateva zile la un medic ginecolog și i-am explicat ce si cum, tocmai in ziua aia nu a mai curs nimic dar mentruatia avea deja in jur de 10 zile întârziere. Mi s-a spus că sunt niște probleme hormonale, si mi-a fost dat un tratament cu un hormon masculin pe care trebuia sa il iau din prima zi de mentruatia, 3 pastile pe zi timp de 5 zile, in 3 luni si anticinceptionale Diane 35. După alte 10 zile a venit si mentruatia mea, mult mai abundenta decat de obicei si a durat si mai mult. Tratamentul l-am întrerupt in luna august pentru ca mi-a venit mentruatia de 2 ori intr o lună. După acest episod mai am cand si cand aceste scurgeri apoase dar nu la fel de abundente si o alta întârziere a mentruatiei de fix 11 zile. As vrea sa stiu încotro sa ma îndrept, sa ma duc tot la un ginecolog sau sa incerc si un endocrinolog? Mi-ar fi foarte utile si niste recomandări pentru medici din București. Mentionez ca am probleme cu greutatea, fiind suprapoderala si ovare polichistice. Mulțumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: