Sani asimetrici dupa operatia de lifting si implant. Ce e de facut?

12-02-2016
Andreeasilvia
Nu este medic/terapeut
Andreeasilvia
Operata pe data de 02.02.2016
Turcia
Operatie de mastopexie + implant mentor rotund high profile
150 stang si 220 drept
Cost 3700€
Foarte nemultumita de rezultat. Sanii imi sunt foarte asimetrici.. Medicul mi-a spus ca la sanul drept am un lichid ce mo-a curs pe dinaintru si ca in timp corpul il va absorbi iar sanul meu va avea aceiasi marime ca stangul. Problema e ca din primele ore dupa operatie am vazut aceasta diferenta intre sani iar in prima saptamana sanul stang a crescut ingrijorator de mult.
O alta problema este ca in cazul in care sanul drept va ajunge la aceiasi marime ca si sanul stang aceasta marime este mult prea mica fata de ce mi-a aratat medicul ca va fi sanul meu.. Foarte dezagita de operatie desi am ales o clinica de 'top' din turcia unde 'vedetele' noastre autohtone precum Vica, Ana Maria PRodan, Nicoleta Luciu, Ana Mocanu si altele au fost...
Vreuna din voi s-a confruntat cu aceasta problema ? Asimetrie foarte mare intre sanii operatio? Ce pot face in aceasta situatie.. Medicul imi sugereaza sa astept o luna.. Dar in caz ca dupa o luna nu se va schimba situatia ce pot face.. Nu imi permit sa platesc o alta operatie...
1 comentarii
0
13-04-2017, ora 08:37
krin
Nu este medic/terapeut
krin
Buna ziua. Da, trec si eu printr o problema asemanatoare. Sunt operata de 3 saptamani. As fi interesata sa stiu cum au decurs lucrurile in continuare. Nici eu nu imi mai permit sa platesc o alta operatie. Sunt foarte dezamagita de rezultat si am intrat intr o stare de deprimare...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implanturi mamare - silicon sau ser fiziologic?
  • Mastopexia - Operatia pentru ridicarea sanilor (lifting-ul sanilor)
  • Implant mamar: moft sau necesitate?
  • Nouă decese legate de o formă de cancer asociată cu implanturile mamare
  • Sân tuberos și mastopexie
  • Cum afectează suprafețele implanturilor mamare din silicon sistemul imunitar?
  • Riscurile implanturilor mamare
  •