Puroi in urma scoaterii măselei de minte

29-12-2018
LinginariDan
Nu este medic/terapeut
LinginariDan
Buna ziua, acum 2 zile mi-a fost scoasă o măsea de minte jos stanga, acum observ ca in locul acela unde este cusut se vede un inceput de puroi, precizez ca medicul nu mi-a prescris nimic, însă eu am luat antibiotice..ce ar trebui sa fac avand in vedere ca sunt cam închise majoritatea cabinetelor de stomatologie in perioada asta ?. Multumesc
5 comentarii
0
30-12-2018, ora 00:25
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
Sunteti sigur ca e puroi?
0
30-12-2018, ora 01:14
LinginariDan
Nu este medic/terapeut
LinginariDan
Nu sunt sigur. Este ceva de culoare alb gălbuie, si de cand am observat ca a aparut, am dureri putin mai mari ca ieri in zona gingiei..Nu este vorba de o durere mare, dar este deranjant la inghitire.
0
30-12-2018, ora 02:02
Dr. Remiș Constantin
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Remiș Constantin
probabil doar se reface gingia, stati fara griji.
0
30-12-2018, ora 08:47
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna dimineata,
Periati zona extractiei, acea pelicula alba pe care o vedeti e formata din resturi alimentare.
0
04-01-2019, ora 21:53
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Clinica Stomatologica Andra Smile
Buna seara, când apăsați in aceea zona sau pe obraz apare o picătura de puroi??daca nu înseamnă ca se strâng resturi alimentare acolo. Este bine ca ați luat antibiotic și cel mai bine este dacă mergeți sa va vada și medicul dumneavoastră ca sa va liniștiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •