Postinor luat dupa 48 ore e posibila o sarcina

27-08-2012
emi_magic_7
Nu este medic/terapeut
emi_magic_7
Buna! am avut contact sexual dupa patru zile de la menstruatie si respectiv patru zile in care am luat anticonceptionale logest ( din ziua a 8 a incepand exact patru zile) si sincer cred ca eram si in perioada fertila si avand in vedere ca de obicei aveam grija sa iau cel putin 7 zile de pastile dupa menstruatie pana la un contact sexual am fost putin ingrijorata si la 48 ore am luat si o pastla de postinor si urmatoarea la 12 ore deci la 60 ore de la contact...grija mea este acum daca e posibil cumva sa fi ramas insarcinata si chiar daca anticonceptionalele sa zic nu aveau protectie suta la suta macar postinorul luat la 60 de ore ar fi avut efect..va rog mult ajutati-ma ca sunt destul de panicata. Va multumesc!
1 comentarii
0
27-08-2012, ora 13:56
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu e posibil sa fii insarcinata..nici nu trebuia sa mai iei Postinor.Linisteste-te.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •