parul pe spate :(

06-08-2009
tepeshu
Nu este medic/terapeut
tepeshu
sunt student am 23 de ani si de aprox un an a inceput sa imi creasca par in partea de sus a spatelui si este fff inestetic, nu stiu ce sa mai fac.Daca stie cineva care ar fi cauza si dk ar fii indicar epilatul, ce ar indica doctorul???multumesc anticipat pt raspunsuri
4 comentarii
0
07-08-2009, ora 14:13
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Avand in vedete ca esti baiat, nu ar trebui sa te preocupe parul crescut pe spate, dar daca ti se pare atat de inestetic ai putea sa il epilezi! :)
0
07-08-2009, ora 21:46
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Holistic Niculae Nicuşor (Mr. Nick)
Parul crescut pe spate este in linii mari normal, cu atat mai mult cu cat persoanele de sex masculin au dispusi receptori androgenici si prin zona dorsala...consulta totusi un medic endocrinolog...
In ceea ce priveste epilatul...no way...din punctul meu de vedere este putin mai mult absurd epilatul in cazul baietilor/barbatilor, dar este decizia ta! Eu nu m-as epila nici tarat prin piata publica...
0
08-08-2009, ora 14:45
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
"Eu nu m-as epila nici tarat prin piata publica... " ;)))))))))))))))))))))))))) Hai ca ai fost super tare Nick !!Nici mie nu mi se pare normal ca un baiat/barbat sa se epileze, decat in unele zone :D, in niciun caz pe spate, piept sau pocioare! ;))
Pup Nick
0
12-08-2009, ora 19:51
tepeshu
Nu este medic/terapeut
tepeshu
ms Jaquelinne, ms Nick, astepet si alte opinii si sfaturi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: