Par pe penis

20-02-2008
Cristian11
Nu este medic/terapeut
Cristian11
Am o problema mea a inceput sa se dezvolte pe la varsta de 16 ani si consta in faptul ca am par pe penis. Nu este in cantitati exagerate. La baza si aproape de jumatatea pensului a crescut normal (normal insemnand, ca pe mana) iar de la un timp vad ca tot imi apar fire (firicele) de par si in cealalta jumatate (sa-i zic superioara). Este foarte neplacut (psihic) si inestetic, trebuie sa te razi de cel putin 2 ori pe saptamana. De fiecare data cand ai un contact sexual trebuie sa te feresti, intr-un fel, sa nu se observe, mai ales acum cand cresterea firelor vad ca a inceput sa se accentueze (acum am 20 ani). Poate cineva sa-mi dea o solutie? Am inteles ca una dintre ele ar fi epilarea cu laser care este si definitiva, dar la cabinetele de epilare sunt de obicei femei si e totusi jenant sa mergi la o femeie sa-ti epileze penisul de par. Va multumesc anticipat.
3 comentarii
0
29-02-2008, ora 00:00
dennyyssa_u
Nu este medic/terapeut
dennyyssa_u
mey nu este ceva anormalsa ai firicele de par, dar nu in exces, acum depinde vezi u si de fiecare om in parte.dar intradevar este instetic si poate chiar neplacut ptr perechea ta.ar fi buna o epilare cu laser.
0
10-03-2009, ora 20:50
turbojmeker
Nu este medic/terapeut
turbojmeker
Incearca si la dr. Ciomu. Are un tratament special pentru suferinta ta.
0
16-01-2012, ora 16:03
high
Nu este medic/terapeut
high
Miam facut cont special sati spun in felul urmator
Nu e o problema parul pe penis
Se poate folosi crema epilatoare
In cel mai rau caz
Cand ai contact cu o alta persona
nu se simte diferenta
Nu te loa dupa toata lumea ca e o problema
Din potriva e un avantaj

Am si eu par pe penis si sa stii ca viata mea sexuala o duce bine
Ei rad de noi ca suntem deferiti-Noi radem de ei ca sunt la fel
(U cu doctor ciomu Pentru ce mai postezi daca esti o persoana inculta care tot ce vezi auzi si e diferit trebe sa fie rau
Serios?

Esti patetic
Sa te duci tu la dr ciomu sati fac operatie pe creier ca omu a postat pentru un sfat
Nu pentru batjocora ta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •