Inflamatie anala

23-04-2024
george1979
Nu este medic/terapeut
george1979
Buma ziua, anul trecut am facut 5 sedinte de ligaturare hemoroizi si in mai 2023 am terminat cu sedintele. Pana in aprilie 2024 nu am avut sangerari absolut nici o problema. Saptamana trecuta dupa un scaun mai moale si acid am simtit mancarimi iar dupa 2 zile a aparut f putin sange pe scaun si hartie. Am fost la doctor si mi.a zis ca este o inflamatie anala si ca din aceea cauza as sangera. Vreau sa va intreb in cat timp se va opri sangerarea daca a avut cineva asa ceva. Domnul doctor a zis ca sa pun supozitoare si ca o sa se opreasca dar pentru mine fiecare mers la toaleta este un cosmar sa nu fac cu sange. Multumesc
2 comentarii
1
24-04-2024, ora 06:36
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Este posibil sa fie vorba de o fisura anala. Daca urmati tratamentul prescris, si de asemenea, beti suficiente lichide, nu mancati condimentat, aveti grija de igiena locala, evolutia poate fi favorabila.
0
24-04-2024, ora 08:27
george1979
Nu este medic/terapeut
george1979
Va multumesc pentru raspuns, deja azi a fost ok, fara sangerare. Sper sa fie bine in continuare ca am un stres cu aceasta sangerare dupa ce multi ani am stat cu hemoroizi si acum cand ziceam ca am scapat sa o iau iarasi de la inceput. Plus ca imi era frica sa nu fie altceva mai grav pe colon. Va multumesc din nou
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar hemoroizii?
  • Sânge pe hârtia igienică - când apare sânge în scaun?
  • Dacă stai mult pe toaletă faci hemoroizi?
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •