Imi este frica.. o fi ramas insarcinata?

02-01-2012
Lynu17
Nu este medic/terapeut
Lynu17
Buna seara!!Acum 2 zile am facut sex cu prietena mea.am avut ghinionul de a se rupe prezervativul chiar spre final.am ejaculat fara sa vreau langa vaginul ei (3-4 cm spre stanga) cateva grame de sperma(mentionez ca nu am ejaculat in interior deloc, penisul l-am scos cu vro 2-3 sec afara inainte).oare poate sa ramana insarcinata??imi este frica si mie si ei...ma puteti ajuta cu un sfat?
6 comentarii
0
03-01-2012, ora 22:27
Lynu17
Nu este medic/terapeut
Lynu17
va rog daca puteti sa.mi raspundeti unul dintre voi...stam(eu si ea) numai in stres de cand s.a intamplat asta.va rog din tot sufletul meu.
0
03-01-2012, ora 23:38
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Daca a ramas lichid seminal in vaginul ei si daca era la ovulatie, teoretic, exista o sansa sa ramana insarcinata. Dupa 10 zile de la contactul sexual poate sa isi faca un test de sarcina cu prima urina de dimineata si o sa vada ea daca da sau ba. Oricum, cel mai probabil nu, asa ca nu va mai stresati... ce Dzeu, trebuie sa fiti calmi in orice situatie! ;)
0
04-01-2012, ora 00:32
Lynu17
Nu este medic/terapeut
Lynu17
multumesc din suflet! si nu era la ovulatie(in jur de 13 a lunii e peroada).sper sa nu se intample la ce ne gandim noi mai rau.deci daca nu era la ovulatie sansele sunt mici ca sa se intample vro ceva?
0
04-01-2012, ora 10:45
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Nu, normal, daca nu era la ovulatie nu avea cum sa ramana insarcinata. Stai linistit!
0
04-01-2012, ora 13:00
Lynu17
Nu este medic/terapeut
Lynu17
Multunesc mult pentru ajutor!sa speram ca nu o sa se intample nimic!
0
04-01-2012, ora 13:15
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
Nu ai pentru ce! Trebuie sa ma corectez - ma refeream la intreaga ei perioada fertila, adica si la zilele de dinainte si de dupa ovulatie. Oricum, nu mai fiti stresati si speriati, ca nu aveti de ce.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •