dureri de cap groaznice zilnice, cam dupa ora 16.00-17.00

05-06-2014
vladmihaela
Nu este medic/terapeut
vladmihaela
Buna ziua! De cativa ani am dureri de cap groaznice...insa de cateva luni au inceput sa fie tot mai dese.Apar dupa ora 16-17. Incep sa ma simt brusc foarte obosita, apoi apar durerile de cap. Ma dor ochii si zona frontala... la inceput e o durere usoara insa spre seara durerea se amplifica. Cateodata am si stari de greata si ameteala.Se intampla destul de des... cateodata ma tine si cateva zile in acelasi fel.Cateodata adorm cu durerea si ma trezesc cu durerea.Se opresc cateva zile si apoi incep iar durerile. Am fost la un consult oftalmologic, port ochelarii, insa nu mereu, si am aceleasi dureri.Am fost de urgenta la spital pentru ca am avut o durere de cap ingrozitoare, foarte accentuata, si de acolo mi sa spus ca e o colica biliara, insa durerea din aceea zi era total diferita de durerea pe care o am de obicei... asa ca eu am presupus ca nu e doar asta. As dori sa stiu care ar putea fi cauza acestor dureri. Mentionez ca am 21 de ani si am o nastere. Multumesc
4 comentarii
0
05-06-2014, ora 17:52
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Durerea de cap poate avea multe cauze. Trebuie sa incepeti prin a merge la un medic neurolog pentru o consultatie.
Acesta o sa va coordoneze un set de investigatii pentru a stabili ce se intampla.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
06-06-2014, ora 01:01
vladmihaela
Nu este medic/terapeut
vladmihaela
Va Multumesc!
0
06-06-2014, ora 12:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa placere.
Sper sa puneti in aplicare ceea ce v-am recomandat.
Astept vesti despre dumneavoastra.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
09-06-2014, ora 16:22
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Daca dai un ciuc radler iti spun eu care e cauza ! Controlul neurologic il poti face oricum !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • Durerea de cap după somn
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  •