Durere de cap

11-11-2018
Gigi123456
Nu este medic/terapeut
Gigi123456
Buna tuturor

As avea nevoie de ajutorul cuiva. Acum o luna jumate am avut o raceala usoara. Dupa o saptamana am avut dureri la urechi, dureri de cap si semne de ameteala. Am mers la doctor si mi-a luat putin sange si a zis ca am o usoara infectie (virus) dar nu e nimic grav. Sa merg acasa ca o sa imi treaca in 2...3 zile. Dupa vreo 3 zile m-am simtit si mai rau asa ca am mers din nou. De data aceasta mi-a dat penicilina 7 zile pt ca nr de virusi din sange sa dublat. Dupa ce am terminat de luat pastilele m-am simtit mult mai bine, dar durerile de cap nu incetau. La 3 zile am mers inapoi pt ca ma durea toata fata.partea dreapta. Infectie la sinusul drept alte 10 zile de tratament cu penicilina. Acum nu mai am infectie in sange, dar durerile de cap si ameteala nu inceteaza. Mi-am facut si un control la ochi (si la ochelari) si nu sunt diferente mari.( Aveam minus0, 25 la ambii ochi acum 5 ani iar acum la ochiul drept am minus 0, 5. A zis doctorul ca nu ar trebui sa am dureri de cap din cauza aceasta. Totusi durerile de cap nu inceteaza asa ca am mai fost de 2 ori la doctor pt ca nici calmantele nu isi mai fac efectul. Febra nu am, tensiunea este normala, mi sa luat sange de fiecare data iar infectie (virus sau bacterie) nu am. Durerile de cap incep tot timpul de la ceafa. Mai bine zis ceafa ma doare non stop de cateva saptamani. pe urma incep si tamplele sa imi svacneasca si pe urma crestetul capului.
Doctorul a zis ca muschii de la ceafa si de la umeri mis foarte tari si poate scap de aceste dureri de cap cu un masaj. Am fost si la masaj dar nu m-a ajutat cu nimic. In ultimele zile de fiecare data cand ma doare ceafa urechile imi sunt foarte rosii.
Imi puteti da un sfat ce sa mai fac in continuare, la ce fel de doctor sa mai apelez cu aceasta problema?
1 comentarii
0
28-02-2019, ora 22:33
Gigi123456
Nu este medic/terapeut
Gigi123456
Nimeni nimic? :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: