dupa nastere, menstruatia s-a marit intervalul la 35-40 zile

26-02-2008
pirina
Nu este medic/terapeut
pirina
am 28 de ani si in tot acest timp, de la 13 ani am avut ciclul absolut regulat 30-31 zile. Dupa nastere, de la 6 luni a inceput sa se mareasca intervalul la 35 zile, urmatoarea luna la 40 zile, am luat tratament pentru alte afectiuni-tratament care regla si ciclul si timp de 3 luni am avut normal, acum insa s-a scurtat durata intre menstre avind la 23 de zile, ce se intimpla? Precizez ca in aceste 23 de zile am avut dureri de inima ingrozitoare aproximativ 5 orec pe zi si am si acum.Este vreo legatura intre ele? ce medic as putea consulta caci medicul de familie nu stie ce sa imi recomande (in afara de paracetamol si nurofen-ceea ce e absolut aberant pentru simptomatologia mea).Precizez ca am probleme endocrine. Va rog sa-mi dati o mina de ajutor.Multumesc!
4 comentarii
0
26-02-2008, ora 00:00
michelle1972_ro
Nu este medic/terapeut
michelle1972_ro
Simptomele pe care le prezinti sunt mai mult de natura psihica.Gandeste-te bine ce anume iti alimenteaza stresul ptr este un principal regulator menstrual!!!!! Durerile de inima, atunci cand este vorba despre inima sunt in torace si iradiaza in spate intre omoplati, nicidecum in partea stanga a pieptului.Verifica in ce zona ai exact durerile
0
08-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
un examen endocrinologic te va lamuri, poate s-a dereglat de la sarcina...dozaj hormonal si interpretarea analizelor de un endocrinolog bun.
0
09-03-2008, ora 00:00
pirina
Nu este medic/terapeut
pirina
problema e ca am facut vreo 6 examene endocrinologice in acest timp, mi s-a prescris tratament dar... m-am dereglat si mai tare, ma simt mai rau ca inainte.Poate nu la toate cabinetele particulare sunt si medici competenti. Daca stiti un endocrinolog bun sa-mi recomandati si mie nu ar fi rau. Multumesc!
0
09-03-2008, ora 00:00
michelle1972_ro
Nu este medic/terapeut
michelle1972_ro
Revin cu raspunsul, poate nu am fost suficient de explicita.Glandele endocrine se deregleaza si datorita stresului, anxietatii.Raman la parerea de mai sus.Consulta un psiholog, iti va fi de mare ajutor si te va indruma si in privinta altor afectiuni la alte cabinete medicale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  •