diane 35... dar pentru ce?

07-04-2007
dido
Nu este medic/terapeut
dido
in urma unei ecografii si a unei colposcopii (cautam o sarcina in eter..:))... rezultatul a fost urmatorul; rana pe colul uterin (sau pe uter), ovare fara formatiuni chistice si o inflamatie pelvina(pana lama de lichid). nu stiu daca ma exprim corect, dar cam asta mi s-a spus. dr mi-a zis sa iau neaparat diane 35 in prima zi de menstruatie, apoi sa vin sa-mi ridic rezultatul papanicolau si sa discutam, etc...

nedumerire; dar pt ce diane 35??? la ce ajuta in cazul meu??? eu stiam ca e bun pt tratarea altor afectiueni... imi puteti explica?
4 comentarii
0
07-04-2007, ora 00:00
adela_2007
Nu este medic/terapeut
adela_2007
Diane 35 sunt in primul rand pentru dereglari hormonale si simptomele care le insotesc:hiperpilozitate, hirsutism, etc. Au si efect anticonceptional in aceeasi masura in care il au si pastilele special destinate pentru asta.Daca ti-au fost prescrise de un medic nu ar trebui sa ai probleme cu ele.Daca ai indoieli in legatura cu ceva poti intotdeauna sa consulti un alt medic.
0
07-04-2007, ora 00:00
adela_2007
Nu este medic/terapeut
adela_2007
Poti citi aici si altele despre Diane 35
schering.md/article/diane.htm
0
08-04-2007, ora 00:00
dido
Nu este medic/terapeut
dido
stiu despre diane tot ce se poate stii. le-am folosit 4 ani de zile pana mai acum 2 luni. doar ca nu inteleg de ce vrea medicul ginecolog sa le iau iar. sa fie pt a evita o eventuala sarcina pana sa trateze rana pe col? sau dianele ajuta in mod real si in problema asta (afara de neregulile ginecologice cunoscute cum ar fi chisturile ovariene, etc, probleme pe care nu le am, din fericire..)???
0
28-02-2008, ora 00:00
micaela_14
Nu este medic/terapeut
micaela_14
am luat si eu diane 35 si iti pot spune ca, in primele 4, 5 zile m-a durut capul, imi era foame aproape tot timpul, m-am ingrasat 2 kg i 2 luni si am renuntat la ele.Mi le-a prescris med.ginecolog pt acnee.O intrebare!Este dificila, dureroasa cauterizarea unei rani pe col??!Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: