contraceptive:efecte secundare

04-07-2007
andaa
Nu este medic/terapeut
andaa
tocmai am terminat de luat primele 21 de drajeuri d karissa.este prima data cand iau anticonceptionale si am observat ca pofta de mancare a crescut alarmant si nu stiu ce sa fac.mi'e teama ca ma voi ingrasa in ritmul acesta.la polul opus apetitul sexual a scazut considerabil.un sfat va rog?
2 comentarii
0
06-07-2007, ora 00:00
alinacornelc
Nu este medic/terapeut
alinacornelc
zadiny, tot ce pot sa-ti spun este k sunt efecte secundare, si unele destul de urate, in folosirea aniconceptionalelor. nu vb in particular de ale tale, pt k nu stiu asa, doar genral vorbind. te poti ingrasa brusc, la fel si slabi, poate aparea o usoara amenoree, greata, voma, etc. dak aceasta stare cu mancatul continua, poate ar trebui sa treci la altele, la sfatul medicului. te pup si sa auzim de bine
0
09-07-2008, ora 00:00
loredanna
Nu este medic/terapeut
loredanna
buna...sunt noua pe aici.eu am inceput sa iau karissa la sfatul ginecologului, am inceput in a 5 a zi a menstruatiei, mai am 2 pastile din prima folie dar ma simt exagerat de rau, senzatii de voma noaptea, ma simt amortita, cum spunea si andaa apetitul sexual a scazut iar pofta de mancare a crescut considerabil...ce are trebui sa fac????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Efecte secundare ale contraceptivelor orale combinate
  • Semnele de alarma in administrarea contraceptivelor combinate
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • O metodă contraceptivă pentru bărbați având la bază un hidrogel
  • Contraceptivul on-off pentru bărbați
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Contraceptiv masculin sub formă de gel eficient la maimuțe
  •