ciocuri la calcaie

05-02-2012
GICULEANA
Nu este medic/terapeut
GICULEANA
Acum 4 luni am inceput sa am dureri la calciie, facind o radiografie am des.coperi ca am ciocuri.Medicul de familie mi-a recomandat fizioterapie fara niciun rezultat. Am facut si bai cu sare 15 zile, apoi am incercat si cu argila cu otet de mere, amelioreaza pe moment.Va rog datim un sfat ce as putea sa mai incerc tratamente naturiste sau medicamentos. Astept raspuna. VA MULTUMESC.
3 comentarii
0
05-02-2012, ora 13:38
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Pentru informatii suplimentare puteti citi informatiile publicate de mine
http://medlive.hotnews.ro/evita-medicii-diagnostic-pinteni-calcaneeni-sau-ciocuri-in-calcai-incorect-11-intrebari-raspunsuri.html
Este total exclus orice tratament """""naturist"""" si orice tratament medicamentos, din simplul motiv ca """"""""ciocurile""""" nu reprezinta cauza durerii, ci suprasarcina mecanica determinata de obezitate si efort fizic excesiv.
Ce greutate aveti??????
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
05-02-2012, ora 14:57
GICULEANA
Nu este medic/terapeut
GICULEANA
Buna ziua ! sunt giculeana am 90 kg la 163inaltime sunt si diabetica cu tratament medicamentos. Am gasit pe net ca sar face la o clinica in BUCURESTI ceva raze sau socuri pt ciocuri. Va multumesc.
0
05-02-2012, ora 15:03
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Fara sa va ""eliberati""" de cele 40 kg in plus este total exclus sa scapati vreodata de durerile calcaneene, indiferent cate """"raze"""" sau """""socuri"""" veti practica.
Pe de alta parte, principalul tratament al diabetului de tip 2 este normalizarea greutatii prin dieta, si in nici un caz tratamentul medicamentos, asa cum va imaginati.
Este total exclus orice tratament """""naturist"""" si orice tratament medicamentos, din simplul motiv ca """"""""ciocurile""""" nu reprezinta cauza durerii, ci suprasarcina mecanica determinata de obezitate si efort fizic excesiv.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.