Bebe mănâncă foarte des și doarme foarte putin

06-10-2022
Larissa91
Nu este medic/terapeut
Larissa91
Buna ziua, am două fetițe gemene de o luna și o zi. Primele 2 săptămâni au fost alăptare plus lapte formula. Însă am pierdut lactația și am rămas pe lapte praf. Din săptămâna 3 au început să mănânce foarte haotic..iar acum chiar și mai rău. De la cele 3 ore in care dormeau și erau liniștite, au ajuns să doarmă chiar și o jumătate de oră și după aceea să se trezească în urlete și să caute cu guriță plus palmele strânse în pumni și mișcatul capului stânga dreapta. Țin să menționez că sunt pe lapte prematil, pentru prematuri. Chiar daca au fost născute la termen au avut greutate de 2600 fiecare). Nu știu ce să mai fac. Pediatra a zis că nu schimba laptele că au luat foarte bine în greutate (3900 și 3800) dar laptele ăla este până la 3 kg. Mi a fost specificat de la spital ca sa schimb laptele când fac 3 kg.

Am nevoie de o îndrumare.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul