Vomit orice mancare. Nu mai pot manca nimic.

04-09-2018
Miruna8
Nu este medic/terapeut
Miruna8
Buna! Orice as manca, la cateva secunde dupa imi vine sa vomit. Doar gandul ca am mancat respectivul lucru imi provoaca starea de greata. Nici nu stiu daca exista asa ceva. Habar nu am ce ar putea fi. Mie imi este rau fiindca ma gandesc la mancare. Bulimie eu zic ca nu este, pt ca nu mananc mult, mananc foarte putin. La dulciuri am renuntat, tot din acelasi motiv. Am avut mai de mult Helicobacter, dar nu cred ca a revenit, fiindca nu ma doare stomacul. Am urmat si un tratament cu Wormex, desi nu am paraziti intestinali, nu au iesit nici la analize (analizele au iesit f bine). Tratamentul l-am urmat 7 zile, doar in speranta ca imi va trece, pt ca nu gaseam nici o solutie. Ce credeti ca ar putea fi? Un inceput de bulimie? Sunt tanara, nu am avut probleme de sanatate. Eu acum mananc doar ca sa...traiesc. Dar am ajuns sa urasc mancarea, nici nu ma mai pot uita la ea fara sa mi se faca rau. Beau doar apa, foarte, foarte rar Pepsi, dar jumatate de pahar sau un pahar si in rest...mananc destul de ok, fara prajeli sau foarte multa carne (asta pt ca mi-ar veni sa vomit de la ele :)) ).
1 comentarii
0
04-09-2018, ora 21:05
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la un medic gastroenterolog pentru consult, analize si tratament.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: